התלמידים הצליחו בגדול הפעם

שוש אחרק עם התלמידים צילום אורה מן

נציגי התלמידים בביה״ס אמי״ת בכרמיאל הפתיעו את המורה הוותיקה שוש אחרק (70) וביקרו אותה בביתה עם שי ומכתב מרגש: ״הלב מתרחב״

ימים ספורים לפני החזרה ללימודים, בחרו תלמדי אמי"ת להצדיע למורה המיתולוגית ללשון שוש אחרק.

נציגי התלמידים חנה דיין ופריאל שי דלטוף, הפתיעו אותה בביתה, כשבידיהם שי מתוק לכבוד שבת ומכתב מרגש אותו הגישו למורה האהובה בשם כל התלמידים של בית החינוך אמית כרמיאל.

שוש אחרק בת ה-70 , הייתה ממקימי התיכון לפני 29 שנה. היא חינכה את המחזור הראשון מכיתה ז' עד סוף י"ב. במהלך השנים שימשה רכזת החטיבה העליונה, רכזת פדגוגית ורכזת חינוך חברתי, חינכה והגישה לבגרות בתנ"ך ובלשון וסגנית המנהל

לפני שנתיים כאשר יצאה לגמלאות, ז פנה אליה גאי דקל, מנהל בית הספר וביקש ממנה ללמד עולים חדשים לבגרות בלשון, "לא הייתי צריכה לחשוב בכלל, הבנתי שאני יכולה לתרום לתלמידים ולבית החינוך, לעשות טוב ולהרגיש טוב. אני ממשיכה לעזור ולתרום גם לצוות לשון, והדבר נותן משמעות לניסיון החיים שלי" הסבירה אחרק.

הלכה למעשה היא הפכה להיות ה'סבתא' של בית הספר. פעמים רבות התלמידים הגיעו אליה הביתה ללמוד , בשעות אחר הצהריים  והערב,  היא מספרת:  "גם כשהייתי מרותקת עם רגל מגובסת, הם עשו לי את היום , לקחתי על עצמי ילדים מאתגרים מכיתה י"ב, שלא עברו את הבגרות בלשון בכיתה י"א, אחרי שיחות מוטיבציה ודרבון, למדנו והצלחנו.

הלב מתרחב, כשהם מתקשרים ליידע אותי, שהם עברו את הבגרות, אין דבר מתוק יותר מלראות את החיוך על פניהם כשהם אומרים 'רצינו להגיד לך תודה על הכל, תודה שאת כאן, לא משנה אם בזמן בית ספר או חופש, תודה שדאגת לשלומנו , הקשבת, השקעת, ניחמת ונתת מילה טובה. על כל הסבלנות וכוח הרצון כדי ללמד לכל אחד מאתנו. באמת זה בלתי מובן'."

לבסוף מסכמים התלמידים: "היחס שלך אלינו הוא כמו יחס של נכדים אמתיים, חם ואוהב, ועל כך אנו מודים לך מאוד. מצאנו בך, מורה איכותית שאפשר לפנות אלייך מתי שאנו צריכים וזה לא מובן מאליו. את דמות מופת בשבילנו, היחס שלך לכולם הוא בטוב לב תמיד. את מקסימה ומתוקה עם כל התלמידים. אנו מאחלים לך עוד המון שנים של חיוך על הפנים, של עשייה ואהבה!! אוהבים ומעריכים המון".גאי דקל, מנהל בית החינוך: "שוש היא סמל ומופת בבית החינוך, שוש מהווה חלק בלתי נפרד ממשפחת אמית כרמיאל וממשיכה לקחת חלק משמעותי בעבודה החינוכית גם אחרי שיצאה לגימלאות, שוש אוהבת את התלמידים, משקיעה בהם ודואגת להצלחתם והם מצדם מחזירים לה אהבה בכפל כפליים".

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

מרוץ חייה – החלה לרוץ מרתון בגיל 50

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

נגישות