הגליל.נט – מבית עיתון קול כרמיאל והגליל

תקדים – האישה תשלם מזונות לבעל

אילוסטרציה

אילוסטרציה

לראשונה בישראל: פסק דין תקדימי – שני בני הזוג מהצפון בעלי מקצועות חופשיים

בית המשפט המחוזי בחיפה אישר את פסיקת בית המשפט לענייני משפחה בחיפה וקבע כי על האישה לשלם לבעל סך של 4,000 שקלים מדי חודש. בכך, קיבלו שתי הערכאות המשפטיות את דרישתו של הבעל באמצעות בא כוחו עו”ד גיא אופיר, מומחה לדיני משפחה וירושה לקבל תשלום מזונות מאשתו.

שופט בית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית משפט לערעורים אזרחיים, חננאל שרעבי דחה את הערעור שהגישה האישה ואישר את פסיקתו התקדימית של שופט בית המשפט לענייני משפחה בחיפה בן ציון ברגר, שקיבל את עמדתו של בא כוח הבעל עו”ד אופיר ולפיה, הבעל זכאי לתשלום דמי מזונות חודשיים מהאישה, לנוכח מצבו הכלכלי הקשה ומגבלותיו הרפואיות של הבעל ולמרות טענתה כי אין מניעה שיעבוד בעבודות שאינן פיזיות בשל מקצועו החופשי.

עו”ד אופיר טען בכתב התביעה לקבלת מזונות חודשיים, כי במסגרת הסכם הממון הוסכם על שיתוף רכושי מלא של מכלול הנכסים הרשומים על שם מי מבין בני הזוג, כך שהכנסות העסקים הם רכוש משותף ולכן, בית המשפט לענייני משפחה אף פסק בהתאם לדרישתו: “לעת הזו קיים פער משמעותי בהכנסות. נוכח הפער בהכנסות ולאור הסכם ממון מחד, ומאידך, הצורך בבחינה עניינית של טענות הצדדים, אני סבור שמידת האיזון היא בתשלום על כן, אני מחייב את המשיבה לשלם למבקש סך של 4,000 שקלים לחודש “.

השופט שרעבי מן הערכאה הראשונה – בבית המשפט לענייני משפחה, ציין בין השאר בהחלטתו כי הצדדים, חתמו על הסכם ממון, “נוכח הסכם הממון והשיתוף הרכושי בעסקי מי מהצדדים שנוצרו במהלך הנישואין ו/או הקשר הזוגי, אכן בכוחו של בית המשפט לענייני משפחה לפסוק תשלומים עיתיים לבן הזוג שלו הכנסה נמוכה יותר, על מנת לשמור על רמת החיים שהייתה לו במהלך החיים המשותפים”.

עו”ד אופיר הביע שביעות רצון מפסיקת שתי הערכאות השיפוטיות ואמר: “המדובר בפסיקה תקדימית ויוצאת דופן בחשיבותה ואף תעיד על חשיבות החלטת בית המשפט המחוזי להתיר את פרסום החלטתו וזאת כמובן תוך השמטת פרטים מזהים“.

עו”ד אופיר

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

אחד מאבות המדינה

Read Next

פינת האימוץ שלנו

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן