הגליל.נט – מבית עיתון קול כרמיאל והגליל

שני אירועי פינוי באזור גילון

מערת גילון צילום משטרת ישראל

בהפרש של מספר שעות שני אירועים , שאינם קשורים זה בזה למעט העובדה כי שניהם אירעו באותו אזור ממש

היום (שבת 4.9.21)בשעות אחר הצהריים אירעו בהפרש של מספר שעות שני אירועים , שאינם קשורים זה בזה למעט העובדה כי שניהם אירעו באותו אזור ממש

באירוע הראשון מתנדבי יחידת החילוץ גליל-כרמל של משטרת ישראל סיימו חילוץ שהוגדר ״כחילוץ רפואי דחוף מאוד" באזור מערת היונים שבגליל המערבי אשר באזור גילון.
המידע הראשוני שנתקבל על ידי מתנדבי יחידת החילוץ גליל-כרמל היה אודות מטיילת בת 45 שנפלה מגובה רב בתוך מערת היונים במהלך פעילות סנפלינג, עם חשש מפגיעה רב מערכתית.

צוות איתור נעדרים של יחידת החילוץ גליל-כרמל איתר את מיקומה המדויק בשטח, ולמקום נשלח צוות רפואי של יחידה החילוץ, שחבר בשטח לצוות אט"ן של מד"א.
המטופלת קיבלה בשטח טיפול רפואי ראשוני ובהמשך היא פונתה מהשטח במסע אלונקות אל מחוץ למערה.
אמבולנס טיפול נמרץ של מד"א פינה אותה לחדר הלם בבית החולים גליל המערבי בנהריה.
אכרם עכאוי, מתנדב ביחידת החילוץ גליל-כרמל: "בהגיענו למקום נכח במקום צוות מד"א שטיפל בפצועה. היא הוגדרה פצועה קשה בגלל הגובה הרב ממנו נפלה. לאחר טיפול במקום חילצנו אותה מחוץ לשטח."

החילוץ ממערת גילון מתנדבי יחידת חילוץ גליל/כרמל

המקרה השני אירע בשנות הבוקר כאשר בשעה 09:21 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב אשר על גבר שהתמוטט ואיבד את הכרתו (ככל הנראה על רקע לבבי) במהלך רכיבה על אופניים בכביש 8512 סמוך לגילון. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה שכללו שימוש במפעם (דפיברילטור). כאשר חזר הדופק פונה למרכז הרפואי לגליל בנהריה גבר בשנות ה-60 במצב קשה כשהוא מונשם.

חובש רפואת חירום במד"א אורן בר טוב ובנו, סיפרו: "כחלק מההערכות והפריסה של מד"א בשגרה אנחנו משמשים ככוננים על אמבולנס של מד"א שמוצב בישוב גילון ומיד שקיבלנו את הדיווח על האירוע ממוקד 101 יצאנו יחד למקום. רוכבי אופניים נוספים שהיו במקום ביצעו ברוכב שהתמוטט פעולות החייאה בסיסות בהדרכה טלפונית של מוקד מד"א ואנחנו המשכנו את הטיפול הרפואי שכלל הנשמה, עיסויים וחיבור מכשיר מפעם (דפיברילטור) שנתן שתי מכות חשמל. יחד עם צוותי ניידת טיפול נמרץ שהגיע למקום המשכנו את פעולות ההחייאה מתקדמות וכאשר ליבו של הרוכב שב לפעום ומצבו התייצב הכנסנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבית החולים תוך המשך טיפול רפואי."

בשעות הערב נמסר מהמרכז הרפואי לגליל בנהריה כי מצבו של הרוכב קשה ויציב, מונשם. מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ לב.

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

החינוך זו מערכת שלא עוצרת אף פעם

Read Next

צפויות הקלות בכבישים חשובים באזור

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן