ראש העירייה משה קונינסקי מבקש לבטל מכרז לבניית קוטג'ים במכוש

שכונת מכוש צילום אלכס הובר

בפניה לרשות מקרקעי ישראל: החברה הזוכה הגישה הצעת מחיר גבוהה ב-7.5 מיליון שקלים מזו הבאה אחריה

בצעד יוצא דופן, פנה השבוע ראש העיר  משה קונינסקי  למנהל מחוז הצפון ברשות מקרקעי ישראל (רמ"י)   תמיר ברקין בבקשה לבטל את תוצאות המכרז לבניית 22 יחידת דיור (קוטג'ים)  ברחוב חוחית , זאת  לאחר שהוברר כי היזם הזוכה הגיש הצעת מחיר גבוהה ב- 7.5 מיליון שקלים מההצעה הבאה אחריה, וגבוהה ב- 250 אחוזים  מהצעות במכרזים דומים.

קונינסקי שיגר מכתב למנהל המחוז ברשות מקרקעי ישראל (רמ"י) תמיר בלקין,  ובו דרישה לביטול המכרז .במכתבו מדגיש כי תוצאות המכרז ישפיעו על מחירי הקרקעות בכרמיאל באופן קיצוני.

במכתב שיועד גם ליו"ר הועדה המחוזית בצפון אורי אילן,  כתב: "כאשר ערך הקרקע עולה,  כך עולה מחיר הדירה. ובמצב שנוצר עלות הבתים תהייה מופקעת ואז רק בעלי הון או משקיעים יוכלו לרכוש. אנחנו חייבים לדאוג לצעירים ולייצר עבורם את הזדמנות לרכוש בית כאן בכרמיאל".

עוד הוסיף: "הסכנה בתוצאות מכרז כזה שהוא ישפיע על כל שומת ערך הקרקעות בכרמיאל ויביא לעליית מחירים משמעותית,חייבים למנוע זאת".

לסיכום מכתבו כותב:  "אנו מבקשים כי תבחן את האפשרות לבטל את המכרז בשל התוצאה החריגה מאוד ולחילופין למצוא דרך בה המחיר ששולם לא יכנס לתחשיב שומת הקרקע הבאה בכרמיאל".

שכונת מכוש צילום עליזה רוזן הברמן

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

נעים להכיר

Read Next

שאני במחול – הרקדנית המופלאה מכרמיאל שעושה חיל בניו-יורק

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

נגישות