ראש העירייה משה קונינסקי דורש להחזיר את מסלולי האוטובוסים לתוואי המקורי

שרת התחבורה מרב מיכאלי: “תושבות ותושבי כרמיאל בפרט, יהנו מהרפורמה, יקבלו כרטיסי חופשי-חודשי שיאפשרו להם להגיע רחוק יותר ובזול יותר כך שההוצאה החודשית למשפחה תפחת”

לפני כשבוע וחצי 10.6.2022בתאריך, חלו שינויים בתוואי הנסיעה של קווים 262 ו-263 בתוואי נסיעתם בעיר. בוטלו מספר תחנות הורדה והעלאה ברחבי העיר. משכך האוטובוסים בקווים אלו נוסעים כעת לאורך שדרות נשיאי ישראל ומדלגים על שכונת גבעת רם ורמת נבון וכן על רחוב הגליל. התוצאה היא כי קוצר זמן הנסיעה באופן משמעותי מחד אך מאידך יצרה בעיה קשה לתושבים המתגוררים באזורים הנשארים מחוץ למסלול. השינויים הללו פוגעים דווקא בתושבים שהכי נזקקים לשירותי התחב”צ, אזרחים וותיקים ואזרחים הנוסעים באמצעי תחבורה ציבורית למקום עבודתם.

ראש העירייה משה קונינסקי טוען כי עיריית כרמיאל לא הסכימה לביצוע השינויים הללו. לדבריו, תושבי כרמיאל מוחזקים כ״בני ערובה״ בעניין זה . במשרד התחבורה מסבירים לעומת זאת כי השינויים שבוצעו בעיר נועדו דווקא לייעל את שירותי התחב״צ. מכתב חריף ששיגר קונינסקי ביום שני האחרון, לשרת התחבורה מרב מיכאלי, מותח ביקורת קשה על השינויים: ״אני חש כי נציגי משרדך מחזיקים אותנו כבני ערובה בטענות שונות שרבות מהן לא קשורות אלינו. עיריית כרמיאל מעולם לא הסכימה לשינויים בקווים 262,263, נציגי המשרד אינם מבינים את צרכי הציבור ובמקום לעודד נסיעה בתחבורה ציבורית פוגעים לכאורה, ביעילותה״.

״לא יתכן כי שכונה חדשה שאוכלסה במאות משפחות לא תזכה כלל לתחבורה ציבורית. לא יתכן כי, החלטות המשרד לביטול ושינוי קווים יעשו באופן חד צדדי כאשר רק היבט כלכלי עומד לנגד עיניכם! הדרישות של נציגי משרדך לנקודות קצה מסוכמות ומוסכמות עימנו, בנייתן ותקצובן הן באחריותכם כך שלא מובנת ההחלטה של נציגי משרדך שלא להיענות לבקשתנו להוסיף קו לשכונה החדשה רמת נבון ולתקן את הפגיעה הקשה בתושבי שכונת גבעת רם המשתמשים בקווים 262 ,263.”

אבקשך שוב כפי שביקשתי בפגישתי אצלך במשרדך, להנחות את נציגי המחוז לתקצב לאלתר קו לרמת נבון ולהחזיר את הקווים 262,263 לתפקוד כפי שהיה לפני ה-10.6. עוד נבקש לשקול טוב את נושא צמצום העלאת התעריפים הבין עירוניים מכרמיאל לחיפה, לנהריה ועכו שפוגעים באוכלוסייה מחתך סוציואקונומי בינוני ונמוך בכלל ובפרט ותושבים שנדרשים להגיע לבדיקות וטיפולים בבתי החולים נהריה ורמב”ם חיפה״. במשרד התחבורה מסבירים: “משרד התחבורה פועל רבות לשיפור וקידום מערך התחבורה הציבורית בכרמיאל, לטובת תושבי ותושבות העיר. במסגרת ייעול קווי התחבורה הציבורית הבין-עירוניים ושיפור השירות באזור הגליל, שונה בין היתר מסלול הקווים 262 ו-263 בכרמיאל, תוך עדכון של עיריית כרמיאל.

במסגרת השינוי, תחנות הקו הוסטו מרחוב הגליל, שהוא רחוב צר וחד-סטרי, לתחנות ברחוב נשיאי ישראל הנמצאות מרחק הליכה קצר מרחוב הגליל. תושבי גבעת רם יכולים להשתמש בשירותי התחבורה הציבורית העירונית של קו 3 העובר בשכונת גבעת רם ולבצע מעבר לקווים הבין-עירוניים 262 ו-263. שינוי המסלולים מבטל את הפיתולים שהאוטובוסים נאלצו לבצע בתוך העיר, ומקצר משמעותית את הנסיעה עבור תושבי שכונת גבעת רם. בנוסף לכך, במסגרת תכנית הייעול, תוגברה תדירות קו 263 ב-50% והוארכו שעות פעילותו מהשעה 05:50 בבוקר ועד 23:30 בלילה”.

טרם ביצוע השינויים נפגשו קונינסקי והשרה מיכאלי פגישה בה סוכם על הקמת צוות עבודה משותף, ״לצערי, אני לא רואה שיש פתרון באופק. להיפך, נותר בנו הרושם מהפגישות עם הצוות המקצועי של משרד תחבורה כי נפלנו על אוזניים ערלות, אני לא רואה כל התקדמות במציאת פתרונות לפגיעה בתושבי העיר בכלל ובשכונות גבעת רם ורמת נבון בכרמיאל בפרט״.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים ח”כ מרב מיכאלי: משרד התחבורה בראשותי הוביל את רפורמת “דרך שווה” שמיטיבה עם ציבור משתמשות ומשתמשי התחבורה הציבורית בכל רחבי הארץ באמצעות כרטיסים ומנויים משתלמים בעיקר לתושבות ותושבי הפריפריה. ב-99 שקלים בלבד מבוגרים יסעו מרחק של 40 ק”מ בחודש בלי הגבלה, וילדות וילדים וגמלאים יקבלו את אותו כרטיס ב50% הנחה. תושבות ותושבי כרמיאל בפרט, יהנו מהרפורמה, יקבלו כרטיסי חופשי-חודשי שיאפשרו להם להגיע רחוק יותר ובזול יותר כך שההוצאה החודשית למשפחה תפחת.

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

אפרים לאווי מכרמיאל הקייס הראשון של העדה האתיופית שנולד בישראל

Read Next

פינת החי האהובה חוזרת עם חיים חדשים

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

נגישות