הגליל.נט – מבית עיתון קול כרמיאל והגליל

קצין שריון ראשי הבא של צה”ל הוא אל”מ הישאם איברהים מהיישוב מגא’ר

הקצין שבחר מהיום הראשון לקרב בין העדה הדרוזית לשאר חלקי החברה הישראלית, נבחר להשיא משואה ביום העצמאות ה-72 למדינת ישראל

אל”מ איברהים הנמצא בלימודים במכללה לביטחון לאומי, יהיה לקצין שריון ראשי בקרוב, יועלה לדרגת תת אלוף, מינויו הוא סמל לחיבור בין קבוצות ומגזרים שונים המשרתים בצה”ל.

סיים לאחרונה את תפקידו כמח״ט 460 לאחר שנתיים בהם החטיבה הגיעה להישגים בניהם פרס הרמטכ״ל להצטיינות בהדרכה.

אחד ממקורביו של הקצין אמר: “הישאם הוא לא עוד בן העדה הדרוזית שהגיע לצמרת הפיקוד של צה”ל הוא בעיקר קצין שבחר מהיום הראשון לקרב בין העדה הדרוזית לשאר חלקי החברה הישראלית”.

הוא בעל תואר ראשון במנהל עסקים ממכללת ‘רופין’ ותואר שני במדעי מדינה מאוניברסיטת חיפה. נשוי אב לארבעה. התגייס בשנת 1996 לחיל השריון.
את מסלול הליבה הבכיר שלו עבר כקצין אגף המבצעים של חטיבת הבקעה ולאחר מכן של חטיבה 7.

בדרך לתפוס את התפקיד המרכזי בחייל בהמשך פיקד על גדוד 82, גדוד 532 בחטיבה 460 ובשנת 2015 קיבל את הפיקוד על חטיבת אגרוף הברזל תפקיד שסלל לו את הדרך לפיקוד על חטיבת השריון 460.

צילום דובר צה”ל

בין פעילויותיו הרבות, הוא פועל לעודד גיוס והשתלבות כל בני המגזרים, פועל לחיזוק פרויקט ‘בית גיל’, במסגרתו מתנדבים חיילי החטיבה בראשותו לסייע לילדים עם צרכים מיוחדים, הוא מתנדב שנים ארוכות במסגרות לאוכלוסיות מיוחדות.

על כל אלו ועוד נבחר להשיא משואה בטקס הדלקת משואות ביום העצמאות ה-72 למדינת ישראל, בנימוקים לבחירתו להשיא משואה נכתב בין היתר “עשייתו החברתית המגוונת מביאה לידי ביטוי את אישיותו יוצאת הדופן כקצין, כישראלי וכאדם. רוחו ההתנדבותית והערבות ההדדית, הנישאות על כתפיו בגאון, מחזקות את השריון הרוחני של העם בישראל”.

בשיחה עמו אודות המינוי החשוב הוא אומר: “קיבלתי בהתרגשות גדולה את ההודעה על המינוי לקצין שריון ראשי, אך בעיקר קיבלתי את המינוי בחרדת קודש ובאחריות אין סופית על מוכנות חיל השריון בשנים הבאות לכל אתגר הן בגבולות והן במלחמה כוללת במידה ותתרחש”.

מוסיף: “על מנת לשמר עליונות יבשתית לניצחון בתמרון, עלינו להמשיך ולבנות חיל רלוונטי ומוביל בעולם המבוסס על אמל״ח וטכנולוגיות מתקדמות, זאת חובתנו המוסרית והערכת להבטחת הניצחון במלחמה הבאה.

הקצין המבריק משתייך למשפחה מהיישוב מגא’ר (מרר – השכן לכרמיאל) אשר כל בניה משרתים ושירתו, משפחה לוחמת, “במשפחתנו יש מספר קצינים, גם דודים שלי וגם אחים שלי” הוא משיב מבלי לפרט עוד.

תושב היישוב מג’אר, המעורב, שם מתגוררים זה לצד זה בני שלוש הדתות, דרוזים, מוסלמים ונוצרים.

יותר ממחציתם דרוזים ולכן מתאפיין במשרתים רבים בזרועות הביטחון השונים וכן עובדי מדינה.

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

במשטרת ישראל נאבקים בתופעת כלי הרכב המשופרים

Read Next

חורשת רוטרי כרמיאל

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן