פסטיבל 'בא לי גליל' השני- פעילויות חינמיות לקהל הרחב

שוק האיכרים בכרמיאל צילום איתן עומר

פסטיבל 'בא לי גליל' השני כבר ממש בפתח, אשכול בית הכרם מוביל את ההפקה הייחודית שתתפרש על פני שני סופי שבוע קולינריים ברשויות האשכול, במהלכם יזכו המבקרים להצצה וטעימות של קולינריה מקומית לצד פעילויות רבות ללא תשלום לקהל הרחב וטיולי אביב בטבע

האביב בפתח, ובאשכול בית הכרם, כבר מושלמות ההכנות לפסטיבל 'בא לי גליל'  שיתקיים בפעם השנייה ברחבי האשכול, פסטיבל קולינרי אביבי, שישים דגש ויחשוף את עושר הטעמים והניחוחות הקיים בחבל ארץ זה, לצד אירועים חינמיים וטיולים בטבע המרהיב של חבל ארץ כרמי הזית.

'בא לי גליל'  – נצלו את האביב והגיעו לצפון לאירועי הפסטיבל החינמיים שיתקיימו בפסטיבל:

שוק איכרים תוצרת הארץ בכרמיאל

כחלק מאירועי הפסטיבל מזמינה עיריית כרמיאל את הציבור לביקור בשוק האיכרים החדש בעיר. שפע של תוצרת חקלאית איכותית, תוצרת הארץ: ירקות ופירות, גבינות, תבלינים, ריבות, דבש, יינות בוטיק ובירה. כמו כן, יפעלו דוכני אומנות, מזון ושתיה, מתחם משחקים לילדים ומוסיקה חיה.

מתי? יום שישי 17.3 בין השעות 8:30-15:30

איפה? אשכול בית הכרם- כרמיאל, שוק עירוני כרמיאל.
כמה? 
הכניסה חופשית!

פולקלור דרוזי בסאג'ור

הכפר הדרוזי סאג'ור  מקיים אירוע מורשת ופולקלור דרוזי. בתים פתוחים, דוכני מזון מסורתיים ומודרניים, פולקלור דרוזי מסורתי, פעילויות לילדים, תצפית, סיורים ועוד.

מתי? יום שני 10.3 בין השעות 10:00-15:00
איפה? אשכול בית הכרם- סאג'ור.

כמה? הכניסה חופשית!

חג בבואכה יודפת

מתחם 'בואכה יודפת' ילבש חג לכבוד הפסטיבל, דוכני מזון ואומנות יפרשו בין בתי העסק היפיפיים במתחם, אל מול הנוף הגלילי של תל יודפת וכרמי הזיתים. משפחות עם ילדים ייהנו מביקור ביער הקופים הסמוך.

מתי? 18.3 בין השעות 10:00-15:00

איפה? אשכול בית הכרם- מתחם בואכה יודפת.

כמה? הכניסה חופשית!

סיור ב"דרך של בן"

בלב החורש טבעי, הצופה אל הרי הגליל העליון, סמוך לישוב קורנית נמצאת ה'דרך של בן'. אתר הנצחה שהוקם לזכרו של בן סלע, שנפל במלחמת לבנון השנייה. גן קסום המשלב בתוכו את הטבע המקומי עם פינות החמד המאפיינות את דמותו של בן.

מתי? יום שישי 17.3 בשעה  10:30

איפה? אשכול בית הכרם-קורנית.

כמה? הסיור ללא עלות אך מותנה בהרשמה מראש.

להרשמה: סיור ב"דרך של בן" – יהודית סלע | שישי 17.3.23 – תיירות ארץ כרמי זית (bkerem.org.il)

אמנות וסיור סובב הר גילון

שביל ילדי צורית. נצעד לאורך המקטע הדרום-מערבי של שביל סובב הר גילון, נשמע מה מקור שמו, נהנה מהפריחה האביבית הנפלאה ונשמע על תולדות ההתיישבות במשגב. הסיור יסתיים בנקודה אידיאלית, מול בתי האומניות נעמה מנור, אורלי אשכנזי ועירית שלו, שפותחות את ביתן כחלק מהפנינג האמנות על ההר. הסיור ברמת קושי קלה, אינו מתאים למתקשים בהליכה.

מתי? שבת 11.3 בשעה 10:00/12:30.

איפה? אשכול בית הכרם- הרימון 12, צורית.

כמה? הסיור ללא עלות אך מותנה בהרשמה מראש.
להרשמה: 
סובב הר גילון | שבת 11.3.23 10:00 – תיירות ארץ כרמי זית (bkerem.org.il)
סובב הר גילון | שבת 11.3.23 12:30 – תיירות ארץ כרמי זית (bkerem.org.il)

פסטיבל 'בא לי גליל ' השני, יחשוף בפני חובבי הקולינריה והטיולים את האזור המאגד בתוכו מטבחים שונים ומגוונים, דמויות, בתי אוכל, מסלולי טיול, סדנאות בישול וליקוט, מחלבות, יקבים, תרבות, מסורת ואטרקציות – והכל אל מול נוף גלילי עוצר נשימה.

אשכול בית הכרם מאגד בתוכו שמונה רשויות: כרמיאל, בענה, דיר אל אסד, מג'ד אל כרום, נחף, סאג'ור, ראמה ומשגב. אוכלוסיית האשכול מגוונת ומובילה דו קיום בין יהודים, דרוזים, ערבים, מוסלמים, נוצרים ובדואים החיים יחד זה לצד זה ומקדמים עסקים, תיירות, תרבות ועוד. האשכול מאופיין  בקהילות, דתות שונות וצורות חיים שונות: כפרים, ערים, מושבים, ישובים קהילתיים וקיבוצים ובכל ישוב מגוון דמויות וסיפורי חיים מרתקים. 

איפה? אשכול בית הכרם.
מתי? 
שני סופי שבוע חמישי עד שבת,  9-11.3 , 16-18.3
לפרטים נוספים ואירועים חינמיים נוספים היכנסו לאתר:  פסטיבל בא לי גליל – תיירות ארץ כרמי זית – אשכול בית הכרם

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

מענק יוקרתי מהקרן הגרמנית-ישראלית למחקר לפרופ' אמיל סוקאן

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

נגישות