הגליל.נט – מבית עיתון קול כרמיאל והגליל

פיצוי של 1,4 מיליון שקלים בשל רשלנות רפואית

פיצוי גבוה בסך של 895,000 ₪, בנוסף לתקבולים מהמוסד לביטוח לאומי בעוד כחצי מיליון ₪, ובסה”כ כ- 1,4 מיליון ₪. זהו הסכום שבו זכה גבר תושב אזור כרמיאל ושאותו תשלם המדינה, במסגרת הסכם פשרה, בעקבות תביעת רשלנות רפואית שהוא הגיש נגד אחד מבתי החולים הממשלתיים בצפון

הגבר בתחילת שנות השבעים לחייו, הגיש לפני כשנתיים תביעה לבית משפט השלום בחיפה בה ביקש באמצעות בא כוחו- עו”ד רשאד סלים מכרמיאל, לחייב את אחד מבתי החולים הממשלתיים בצפון בפיצויים עקב רשלנות רפואית, באי אבחון במועד של אבצס ותהליך זיהומי בגופו , מה שגרם לו לנזקי גוף עקב כך.

לפי הנטען בתביעה, לפני מס’ שנים כשהתובע היה בן 65 הוא הופנה בדחיפות ע”י רופא המשפחה לבית החולים עקב חום, כאבי בטן תחתונה עם צריבה במתן שתן , כאבי גב ומותן שמאל ועוד תסמינים, בבית החולים הוחלט לאשפזו , אולם במהלך האשפוז תלונותיו על כאבים בגב ובעכוז שהחמירו מיום ליום, זכה אך לעיסויים, וגם כשהוא התלונן על עצירות קשה ומשך יומיים שלמים לא הצליח להוציא , ובנו אף ביקש כי ייעשה לו חוקן, הצוות הרפואי פטר את עצמו בתשובה ש “זה לא נעים” וזאת ללא כל בירור ו/או הוראה טיפולית.

הכאבים בעכוז ובגב נמשכו 4 ימים שלמים ללא שנערכה אפילו בדיקה לעכוז ו/או בדיקה רקטלית או כל בדיקה אחרת, עד שבסופו של דבר הסתבר כי התובע סבל מתהליך זיהומי בפירנאום שהתפתח והגיע לשלב מתקדם, ורופא כירורג שבדק את התובע באיחור מצא כבר מורסה פריאנלית ענקית, התובע נותח בדחיפות ואז התגלתה חומרת התהליך הזיהומי שהתפתח וגרם לנמקים רבים בשרירי האגן והעכוז והוא חייב כריתה נרחבת של עור ורקמות נמקיות, ובסופו של דבר הותיר את התובע עם פיסטולה פריאנילית, פגיעה קשה באיכות החיים וסבל רב.


בכתב התביעה שהגיש עו”ד סלים, שנתמך בחוות דעת של מומחה בעל שם בכירורגיה כללית, יוחסה לבית החולים רשלנות רפואית קשה באי אבחון התהליך הזיהומי, ובית המשפט נתבקש לפצות את התובע בגין נזקיו , עוד נטען בתביעה , כי חרף גילו הלא צעיר של התובע ניהל הוא עד לפרשה נשוא התביעה אורח חיים בריא, עבד לפרנסתו ואפילו הרבה לנסוע לחו”ל, וכי מאז התאונה הוא מרותק לביתו, מקבל קצבת נכות כללית, וסובל כאבים ואי נוחות רבה.


בית החולים מצדו כפר בנטען בתביעה, אך חרף זאת הצדדים ניהלו הליך גישור מוצלח שבסיומו סוכם כי המדינה , כאחראית על בית החולים תפצה את התובע בסכום של 895,000 ₪ וזאת מעבר לקצבאות המל”ל בעוד כחצי מיליון ₪. והסכם הפשרה קיבל תוקף של פסק דין.

עו”ד סלים: מצער מאד שחוסר תשומת לב מקוממת מצד הצוות הרפואי עלתה לתובע בסבל רב ולקופת בית החולים בהון עתק , עם זאת , אנו מברכים על המוגמר ועל הפיצוי הגבוה במיוחד שהושג לתובע חרף גילוי הלא צעיר.

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

700,000 שקלים פיצוי לנהג רכב שכף רגלו נלכדה מתחת לדוושת הבלימה

Read Next

לא רק נגד קורונה: עטיית מסכות מפחיתה את תסמיני האלרגיה

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן