הגליל.נט – מבית עיתון קול כרמיאל והגליל

פינוקים טבעוניים זה בטבע שלה

סיון בארי וונג: “בראש וראשונה רציתי לעשות שם טוב לטבעונות, אנשים נוטים לחשוב שלהיות טבעוני פירושו עונש”

בהתקרב חג השבועות, המאופיין בין השאר בפריחתן של עוגות ומאכלי גבינה, ביקשתי לסטות מעט מהדרך המקובלת, להתרכז באותם מאכלים ממש אך כאלה המותאמים לאוהבי הטבעונות. שבועות שהוא חג של טבע המביא אתו הפעם בשורה שלא חייבים רק חלבי.

סיון בארי וונג היא קונדיטורית , אלופה ומקצועית המתמחה בעוגות טבעוניות, כלומר כל מה שאתם מכירים ניתן להכין רק מחומרים טבעוניים ואפילו הרבה יותר. והטעם ? הבריאות? ממש הרבה יותר.
בנוסף לקינוחים והמאכלים הטבעוניים לזוג סיון ובארי וונג סיפור אהבה שיכול היה למלא סדרת טלוויזיה משובחת עם סוף טוב.

כשסיון הכירה את מי שהיום הוא בעלה, בארי, טאיוואני שגדל בארץ, היה לה ברור שזה לתמיד והאהבה פרחה, למרות התנגדות הוריה הדתיים לחתן הלא יהודי. הם נשאו בתום תהליך גיור מורכב, לזוג שלושה ילדים ובמקביל בנו קריירות: הוא מדריך טיולים והיא קונדיטורית טבעונית, ששמה כבר הולך לפניה.

מבחינתה של סיון הכל התחיל אחרי לידת בנה הצעיר, היא החליטה לנטוש את התזונה המקובלת לרוב, ולעבור לתזונה טבעונית, החלטה שנבעה ממניעים אידיאולוגיים: “תמיד הייתי צמחונית, כך שמוצרי בשר, גם כך לא היו חלק מהתפריט הקבוע שלי. בשלב מסוים אחרי הלידה השלישית החלטתי שזה נכון לי לעבור לתזונה טבעונית, קיוויתי שעם הזמן גם המשפחה שלי תצטרף אליי.

נכון להיום זה עובד יופי עם שני ילדיי הצעירים יותר. בעלי ובני הבכור פחות מתלהבים, מצדי זה בסדר גמור אין לי כוונה לכפות על אף אחד שום דבר, רק הבהרתי להם שאני לא מבשלת אוכל לא טבעוני, אז הם למדו להסתדר בעצמם”.

במקביל לשינוי התזונתי התחילה לחשוב על שינוי תעסוקתי שיתאים לה. עד אז עבדה בתחום המכירות ושירות לקוחות אלא שאז במהלך חופשת הלידה השלישית שנמשכה כשלוש שנים, עלה הרעיון לאפות עוגות ולהכין קינוחים, כולם על טהרת הטבעונות, היא נזכרת: “יום ההולדת השישי של בתי היה נקודת המפנה. כנהוג ערכתי לה מסיבה והזמנתי עוגה מקונדיטוריה באזור, זה לא היה טעים בלשון המעטה, ואז הבטחתי לעצמי שלא אקנה יותר עוגות . במקביל ועוד לפני שהפכתי לטבעונית, לקחתי מספר קורסים בתחום האפייה ולמדתי איך לעבוד עם חומרי גלם, איך לעצב עוגות ואיך להכין ממתקים ומארזי קינוחים”.

ילדה קריתית שלומדת באולפנה למורות? איך זה מגיע להיכרות עם בחור נחמד שכלל אינו יהודי?

סיון נולדה וגדלה בקרית מוצקין למשפחה דתית, היא למדה באולפנה לבנות ולכן לא התגייסה לצה”ל, אך התנדבה לשירות לאומי. כשהשתחררה מהשירות התחילה לעבוד כדיילת שירות בשופרסל: “אני הייתי זו שעומדת במעברים ומחלקת טעימות ללקוחות” היא נזכרת, “שם בעצם הכרתי את מי שעתיד להיות בעלי, בארי, יליד טאיוואן לא יהודי, הוא גדל בישראל מאז מלאו לו שש, לאחר שהגיע לכאן עם אביו שהיה ימאי, אמו נותרה בארץ מולדתו, אחותו היחידה גרה בארה”ב.
למרות העובדה שלא היה יהודי הוא היה מחובר מאוד לישראל ולא חשב לרגע לחזור למולדתו, לכן החל בתהליך גיור, אלא שהיה לו קשה להשלים אותו בשל קשיים שנערמו בדרכו. “אנשים טועים לחשוב שפגשתי אותו באיזה טיול שעשיתי אחרי הצבא והוא הגיע לכאן בעקבותיי, אבל לא” היא מסבירה.
החיבור של משפחתה של סיון לזוגיות החדשה שנרקמה לא הלהיבה אותם בלשון המעטה. הוריה התנגדו לרעיון שתצא עם צעיר שאינו יהודי, אבל היא התעקשה, התחושה שהזוגיות הזו נכונה עבורה הייתה חזקה מכל. במקביל המשיך בארי בתהליך לקראת השלמת הגיור אבל זה לא היה פשוט לנוכח הקשיים שהערימו בדרכו: “הידע שלו בכל מה שנוגע ליהדות מאוד הרשים אותי והאמת היא שזה מה שגרם לי להשתכנע שבסוף הכל יהיה בסדר והדברים יבואו על מקומם בשלום.

הייתי בטוחה הצירוף של הידע שלו והדבקות שלו במטרה, לצד הרקע שלי כלומר העובדה שבאתי ממשפחה דתית, והעובדה שהילדים שנביא לעולם ממילא יהיו יהודים, יאיצו את התהליך. קיווינו שהתהליך יסתיים בסופו של דבר בחותמת הזו שכל כך ייחלנו לה.

אלא שבמהלך השנים, כשכבר עברנו לגור ביחד הבנתי שזה לא כל כך פשוט וזה עומד לקחת הרבה יותר זמן מכפי שחשבנו הרגשנו שזה לא מתקדם ולקח זמן עד שהזמינו אותנו לפגישות. גם לא שיבצו אותו לקורס עם לוחות זמנים שהיו ידועים מראש, כך שהכל היה לא ברור. בשלב מסוים זה היה כל כך מתסכל ומאכזב עד כדי כך שהיו לי מחשבות לוותר על זה, הכוונה לתהליך הגיור”.

הקשיים בתהליך הגיור גרמו להם כמעט להרים ידיים ולזנוח את חלום הייהוד של בארי. שהרי ממילא הילדים שייוולדו יהיו יהודים מתוקף הדת היהודית הקובעת כי הילדים מקבלים את דתם מאמם ולא האב הוא הקובע את דת הילדים.

משפחת וונג. צילום מאלבום משפחתי

עברתם לגור ביחד, המשפחה שלך לא ממש הייתה מאושרת יש להניח, כיצד הם הגיבו?

זה היה מאוד קשה ההורים שלי לא השלימו עם הרעיון ובמשך תקופה מסוימת היה ריחוק בינינו. מה שעשה את כל הסיפור הזה לקשה יותר. הבנתי אותם, אבל לא הייתה לי כוונה לפרק את הזוגיות שלנו, עם גיור או בלעדיו. כשנה לאחר שעברו להתגורר ביחד, כאשר הלבטים והקשיים נמשכים, הם החליטו לעבור לגור בכרמיאל, כאן הכירו את הרב יעקב ידיד ששמע את סיפורם והחליט לעזור להם לצלוח את התהליך. הוא חיבר אותם למשפחה מאמצת שהכינה אותם לקראת הליך הגיור, על כך היא מספרת: “בני המשפחה המאמצת קיבלו אותנו באהבה ובזרועות פתוחות, בילינו במחיצתם שבתות וחגים רבים, והם לימדו אותנו את כל מה שצריך לדעת לקראת הגיור. מכאן ואילך הכל כבר החל להסתדר. אחרי כשנה קיבלנו זימון לרבנות. בפגישה שוחחו אתנו, שאלו שאלות, וגם בחנו את בארי ואת רמת המוכנות שלו.

אחרי הפגישה הודיעו לנו שעלינו להיערך לברית מילה ושאפשר להתחיל לתכנן את החתונה. היינו ממש מאושרים. החתונה נקבעה לחודש פברואר, למרות שתמיד. חלמתי על חתונה בקיץ שמחתי שאישרו לנו. הייתי מאושרת למרות התאריך ושכחתי כבר מהחלומות הקודמים. לאחר הברית של בארי בבית החולים, נישאנו.

אז הכל החל להסתדר. הקשר עם ההורים שלי חודש והפך לאיתן ומעת לעת נהגנו לנסוע לבקר את חמותי. כל זה לפני פרוץ הקורונה. בהמשך נולדו שלושת הילדים היום בני 7, 10 ו13, “ואנחנו חיפשנו כל אחד את הדרך המקצועית המתאימה לו, בארי יצא ללימודים וכיום הוא עובד כמדריך טיולים לתיירים סיניים (עד פרוץ הקורונה),ואני הגשמתי חלום ופתחתי בבית את הקונדיטוריה הטבעונית שחלמתי עליה.

איך זה התחיל ולמה?

התחלתי בהדרגה, בראש וראשונה רציתי לעשות שם טוב לטבעונות. אנשים נוטים לחשוב שלהיות טבעוני פירושו עונש, וזה ממש לא נכון. יש המון חומרי גלם שעושים בהם שימוש בכל קונדיטוריה ומתאימים גם לטבעוניים ובכלל זה שוקולד מריר, קרם קוקוס, נוגט ועוד רבים, ומכולם אפשר להפיק עוגות וקינוחים נדרים. בהתחלה עבדתי עם מתכונים קיימים, אבל לאט לאט קיבלתי ביטחון והתחלתי לפתח מתכונים בעצמי. לקחתי למשל שכבה של עוגה אחת והתאמתי אותה לעוגה אחרת, אם חשבתי שזה יכול ללכת ביחד. כשאנשים טעמו את הגועות ופרגנו הגנתי שזה עובד וצירפתי את העוגה לקולקציה, בהמשך אפילו אפיתי עוגת חתונה בת שלוש קומות.

הקונדיטוריה של סיון

בקונדיטוריה של סיון הפועלת ממטבחה הפרטי בשכונת רבין, אין עוגות מוכנות שאפשר לבוא ולקחת, היא עובדת בהתאם להזמנות המתקבלות מראש, היא מסבירה: “בהתחלה פרסמתי רק בקבוצות של טבעונים, אבל מהר מאוד העניין תפס תאוצה וקיבלתי פניות גם מאנשים שהם לאו דווקא טבעוניים, ולאו דווקא תושבי כרמיאל, אחת לשבוע אני נוסעת למרכז ומחלקת הזמנות של מארזי ממתקים לפי הזמנות מראש.

יש לי אתר וגם דף פייסבוק אבל רוב הלקוחות מגיעים דווקא מהמלצות שקיבלו מאחרים או מתמונות של העוגות שאני מעלה ברשת. יש לי למשל שכנים שמזמינים ממני עוגות באופן קבוע, לכל האירועים שלהם למרות שהם בכלל לא טבעוניים”.

מתפקדים בימי קורונה

על ימי הקורונה סיון מסבירה: “בתקופת הקורונה הייתה עבודה כי אנשים חיפשו דרך לחגוג עם האהובים שלהם מרחוק אז עשיתי משלוחים. בהמשך התחלתי לעבוד עם שליח וגם עם לימונדה. בארי שהיה מדריך תיירים ומאז שתיירים הפסיקו להגיע (בפברואר 2020) לא יכול היה לעבוד, אז אחרי כמה חודשים הוא הצטרף לעסק שלי והתחיל לבשל אוכל אסייתי טבעוני.

תכניות לעתיד

פתיחת סדנאות לאפייה טבעונית והגדלת העסק כל זה בבית חדש גדול יותר ברמת נבון, אליו יעברו בזמן הקרוב כאשר תסתיים הבנייה.

מתכון פאי "גבינה" קליל לשבועות

את הבצק מכינים במיקסר עם וו גיטרה:
כוס ורבע קמח,
3 כפות אבקת סוכר,
קורט מלח,
שליש כוס שמן,
רבע כוס חלב סויה.

מערבבים בפולסים קצרים עד שמתקבל בצק אחיד.
לשמן ולקמח מעט תבנית פאי מתפרקת, לרדד את הבצק ולהעביר אותו לתבנית הפאי.
אופים בתנור שחומם מראש לחום בינוני כרבע שעה- 20 דקות.

לאחר צינון מלא, מוציאים את הבצק בזהירות מהתבנית וממלאים במלית “הגבינה”.

מקציפים:
200 גרם גבינת סויה (אני ממליצה לערבב בין “טופוטי” לגבינת סויה תנובה),
2 כפות גדושות אבקת סוכר.
בקערה נפרדת מקציפים:
חצי כוס שמנת מתוקה,
כף אינסטנט וניל.

מערבבים בתנועות קיפול בין שתי התערובות ומוסיפים גרידת לימון ו2-3 כפות מיץ לימון.

אחרי קירור מומלץ להוסיף פירורי פייטה ונוגט / רוטב תותים / רוטב אוכמניות.

הגליל.נט

Read Previous

יחידת חילוץ גליל-כרמל בצעה חילוץ מורכב בתוך מערה

Read Next

מהפיכה או הפיכה בתכנית המדצי”ם?

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן