פגישה שכזאת

ח”כ ענבר בזק: “עבורי, מורן היא לא רק מקור לגאווה לאומית, היא מקור לגאווה מקומית”

בשבוע החולף צוין בכל העולם היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות כך גם בישראל. ח”כ ענבר בזק מהיישוב יובלים, פגשה את מורן סמואל הכרמיאלית, הספורטאית הפאראלימפית זוכת מדליות כסף וארד ואלופת העולם בחתירה, מי שהייתה שחקנית כדורסל וקפטן קבוצת נירוסופט כרמיאל.

על פגישתן של השתיים מספרת ח”כ בזק: “השבוע זכיתי לפגוש את החותרת הפראלימפית מורן סמואל, באירוע הוקרה לספורט הישראלי שהתקיים בכנסת.

באירוע נכחו רבים מהשמות הגדולים בספורט הישראלי: טל ברודי, מיקי ברקוביץ’, יעל ארד, סילבי ז’אן ורבים אחרים אך המפגש עם מורן סמואל ריגש אותי באופן מיוחד, כי עבורי, מורן היא לא רק מקור לגאווה לאומית, אלא גם מקור לגאווה מקומית.

היא נולדה וגדלה בכרמיאל ומרבה לבקר את משפחתה כאן, בעבר שיחקה כדורסל והייתה קפטן קבוצת הנשים שהגיעה להישגים עצומים. מורן מייצגת בשבילי גם את הכח הנשי של נשות הגליל ומעל הכל היא עבורי דוגמה חיה לכך שעם רצון ונחישות, השמיים הם הגבול ואפשר באמת לעשות הכל“.

המפגש עם מורן ועם הספורטאים הפארלימפיים שהשתתפו בכנס הדגיש לי גם את האחריות שלנו, כחברה לתת מקום ולשמוע את קולם של אנשים עם מוגבלויות, למדינה יש אחריות להשקיע את כל המשאבים הדרושים כדי להעניק שוויון הזדמנויות, לנו כבני אדם יש אחריות לחנך את ילדינו לקבלת כל אדם באשר הוא.

אני גאה בכך שכנסת ישראל, כגוף שמעסיק אלפי בני אדם, מקפידה להעסיק אנשים עם מוגבלויות במגוון תפקידים. בכל בוקר, כשאני נתקלת באחד העובדים או העובדות עם מוגבלויות בכנסת, זה משמח אותי מחדש.

אני קוראת לכל המעסיקים לקחת דוגמה מהכנסת ולהעסיק אנשים עם מוגבלויות, בתנאים שווים כמובן. הרווח הוא של כל הנוגעים בדבר ושל החברה כולה”.

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

נעים להכיר

Read Next

מתחם לשימושים מעורבים הופקד בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

נגישות