עיריית כרמיאל שבתה באופן חלקי

עיריית כרמיאל צילום עליזה רוזן הברמן

ראש העירייה משה קונינסקי: אנחנו מתנגדים לקרן הארנונה, התנגדנו לכל אורך הדרך. יש כאן ניסיון לפגוע בחינוך, ברווחה בתרבות וביכולת שלנו לספק שירותים נאותים

לאחר עימות חריף בוועדת הכספים של הכנסת, ראשי הרשויות קיימו דיון חירום בעקבות קרן הארנונה והודיעו על השבתה כללית של כלל השירותים המוניציפליים, אלא אם הוא יוסר מחוק ההסדרים. המשמעות של השביתה הכללית לא יתקיימו לימודים, הזבל ברחוב לא יפונה ולא תתאפשר קבלת קהל בשירותים המוניציפאליים.

בשלב הראשון הוחלט להשבית עד יום חמישי למעט מערכות החינוך העירוניות ששבו לפעול אחרי יום אחד.

בשלטון המקומי הסבירו כי משרד האוצר מבקש להביא לאישור הממשלה בחוק ההסדרים את הקמת “קרן הארנונה” מכספי השלטון המקומי טוענים : “מדובר בהצעה מקוממת שתכליתה הלאמת כספי התושבים המיועדים למתן שירותים מוניציפאליים, והטלת מיסים נוספים על התושבים.

בכרמיאל הוחלט כי העירייה תצטרף למאבק השלטון המקומי לביטול קרן הארנונה, אך תשבית רק חלק משירותיה.
החל מיום שני השבוע ועד יום חמישי מועד סיום השביתה לא התקיימה קבלת קהל במשרדי העירייה ולא היה מענה טלפוני במחלקות. מוקד 106 והשיטור העירוני פעלו כסדרם.

ראש העירייה משה קונינסקי: “אנחנו מתנגדים לקרן הארנונה, והתנגדנו לכל אורך כל הדרך. יש כאן ניסיון לפגוע בחינוך, ברווחה, בתרבות וביכולת שלנו לספק שירותים מוניציפליים לתושבים שלנו ולהביא לקריסה של הרשויות המקומיות. במידה והשביתה תתארך נודיע בכל ערב על מתכונת השביתה בכרמיאל”.

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

כרמיאל עיר התכנות של ישראל

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

נגישות