נעים להכיר

מדור העורכת – מדור בו נערוך היכרות עם דמות מעניינת ומסקרנת כל שבוע. אשמח לארח כל אחד ואחת המעוניינים אנא שלח/י מייל לכתובת: melech07@gmail.com

האומנית יוכי שן צור

יוכי שן צור היא אומנית רב תחומית עתירת ניסיון ושנים. כמנחה היא מאמינה בכוח היצירה לסוגיה ככוח מעצים ומרפא, לפיכך היצירה האומנותית היא חלק בלתי נפרד מחייה.

הבית כגלריה
ביתו של אדם מעיד על טיב יושביו. כבר בכניסה אל ביתה של יוכי שן צור חגיגת צבעים ויצירות אומנות, יונים על השער, שפע של פרחי זכוכית צבעוניים ושובי עין, פינת זיכרון למשפחה שנכחדה בשואה, המשקוף של דלת הכניסה הכחולה מעוטר בפסיפס זכוכית צבעוני מעשה ידיה. כשתיפתח הדלת היא תקבל אותך עם החיוך הענק שלה בביגוד ססגוני צבעוני וחיבוק חם, רגע לפני שתגיש לך כוס תה חם ליד עוגיות מאפה ידיה כשאתה נפעם מיפי הקירות של ביתה, בית הגלריה, יצירות פיוזינג (זכוכית) רקמות אומנותיות, מרצדות ושעונים בטכניקות שונות, גופי תאורה, שולחנות מעוטרים, כלי הגשה ועוד.. אתה נשבה באווירה וזה עושה לך חגיגה בלב.

מי את יוכי שן צור?
אני אומנית רב תחומית ומנחת סדנאות אומנות. נולדתי בכפר קיש לשרה ויוחנן אמסטרדאם, ניצולי שואה. הורי היו חקלאים. בהמשך עברנו למושב נהלל, שם ניהל אבי את המשק של משפחתו של משה דיין. בהמשך עברנו למושב בן עמי שבגליל המערבי, הורי היו ממייסדי המושב בשנות ה 50.

מתי והיכן היכן פוגשת אותך האומנות?
“אבא היה חקלאי ובמקביל היה פסל בעץ וצייר, כך כילדה, גדלתי באווירה של יצירה אומנותית. בגיל ההתבגרות התחלתי לצייר בכל הזדמנות בפחם בצבעי שמן ואקווארל. הכנתי בטיקים ענקיים. את לימודי האומנות שלי רכשתי בסמינר למורי מלאכה בגבעתיים. בשרות הצבאי שירתי כמורה חיילת במוסד “אורים” בטבעון, שם כבר העברתי סדנאות יצירה. לאחר השחרור התקבלתי כמורה לאומנות מן המניין במשרד החינוך”. יצירות הזכוכית שבו את ליבה, השתלמה בנושא אומנות בזכוכית והיום היא אומנות זכוכית מבוקשת לצד אומנויות אחרות בהן עוסקת. יצירותיה הוצגו במספר תערוכות בכרמיאל ובנהריה. שן צור נישאה והקימה משפחה, שתי בנות ובן. עינב הצעירה היא קרמיקאית וגלית הבכורה מעצבת אתרים באינטרנט. הבן איש הייטק. משפחתה התגוררה בכפר הוורדים.

היצירה ככלי ריפוי
עם הפרישה שלה ממשרד החינוך החליטה להנחיל את הידע שלה ביצירה אומנותית בסדנאות שלה: “אני מאמינה בכוחה של יצירה אומנותית כמעצימה, כלי ריפוי לנפש. משתתפי הסדנאות מעידים על השינוי שחל בהם, רבים מהם פנסיונרים שחלמו ליצור ומאושרים שסוף כל סוף מגשימים חלום”. היא רואה בהנחלת הידע שצברה ייעוד. “יוכי הצילה אותי, בימים של קורונה למדתי אצלה את טכניקות נקודות המנדלה והקווילינג ישבתי שעות יוצרת ומאושרת, היא פשוט הצילה אותי, העניקה לי כלים לריפוי ולרוגע” כך משתפת אנה.יוכי שן צור: “האמנות היא המהות שלי, אני לא רואה את חיי בלעדיה”.

לפנייה לרכישה ולסדנאות:
יוכי שן צור – נייד 0522258448

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

נשים מובילות שינוי אזורי

Read Next

קנסות בסך עשרות אלפי שקלים בפשיטת ענק על עסקים בכרמיאל ויישובי האזור

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

נגישות