הגליל.נט – מבית עיתון קול כרמיאל והגליל

משפיעות בלבן

לרגל החג הלבן בה קוראים את המגילה, החלטתי לתת כבוד לרות המואבייה, אישה עצמאית ופורצת דרך. בחג שבועות זה אזרחי מדינת ישראל חוגגים כפליים, שכן זהו גם החג הראשון שבו נוכל לשמוח ולקיימו כמעט כמו בעבר בטרם פריצה. משכך שבתי אל מספר נשים המשפיעות מכרמיאל אליהן התוודענו לפני שנתיים כדי להבין כיצד השפיעה המגפה על מהלך חייהן ומה השתנה בעקבותיה. את האיפור התקינה שגית ביכמן הנהדרת, אלכס הובר ודימה קומרנקו כיוונו את העדשה, והתוצאות מדברות בעד עצמן

טניה מזרסקי, צילום אלכס הובר

טניה מזרסקי

מ”מ וסגנית ראש עיריית כרמיאל

“מחזיקה בתיקים: החינוך הפורמלי והבלתי-פורמלי, תיק הנוער ותיק קליטת תושבים חדשים ושירות לתושב. חברת מועצת העיר, חברה בוועדת ההנהלה, יו”ר ועדת המכרזים, יו”ר הועדה לקידום מעמד הילד, יו”ר הועדה למאבק בנגע הסמים המסוכנים, חברה בוועדת הכספים, חברה בוועדת החינוך, חברת ועדת מל”ח, חברת ועדת משנה לבנייה וחברה בהנהלת רשת המתנ”סים”.

מה עוד היית מעוניינת לעשות ולא הספקת?
“אני מרגישה בזמן הנכון ובמקום הנכון. יחד עם ראש העיר התחלנו תהליכי התייעלות בעירייה. אנו בונים תכניות עבודה מקיפות, ובקרוב נראה שינוי ושיפור בכל התחומים בעיר”.

איך השפיעה על חייך שנת הקורונה?
השנה בצל הקורונה שינתה את כולנו. כנבחרת ציבור קודם כל דאגתי לשלומם של התושבים. הייתי שותפה לפעילויות רבות לתמיכה בתושבים והשתדלתי, יחד עם כל הנהגת העיר, לתת מענה לכל סוגי האוכלוסייה. פעלנו ללא תקציבי מדינה ובמקסימום אמפטיה לכל אחת ואחד שפנה לבקש עזרה. בבחירות לכנסת ה-24 הוצבתי במקום ה-18 ברשימת יש עתיד בראשות יאיר לפיד. קיבלתי בהערכה ובתודה את ההצעה לייצג את כרמיאל במקום שבו מתקבלות ההחלטות ובאמת ניתן להשפיע. זה המקום להודות לתושבי כרמיאל שהצביעו לנו ונתנו בנו אמון. אמנם בשלב הזה לא נכנסתי לכנסת, אבל אני מאמינה שכל דבר בעתו.

בת שבע אזיקרי אבוחצרה, צילום אלכס הובר

בת שבע אזיקרי -אבוחצרה

מנכ”לית תאגיד עין כרמים

“עומדת בראש ארגון שאחראי על משק המים העירוני וסילוק הביוב. אספקת מים לעיר, אחריות לאיכות המים, טיפול בתשתיות- שיקום ושדרוג קווי מים וביוב ופיתוח תשתיות חדשות ואחזקה של תשתיות קיימות.

פיקוח על שפכי התעשייה, אחריות לביטחון המים ואספקה בחירום, קידום טכנולוגיות מתקדמות, יוזמות חינוכיות בבתי הספר לשימוש מושכל במים”.

מה עוד היית מעוניינת לעשות ולא הספקת?
“אני מתעוררת מידי בוקר עם רעיון חדש. אסור להפסיק לחלום. יש שני פרויקטים שאני חולמת להוציא לפועל בשנים הקרובות: הקמת מרכז מבקרים חינוכי סביבתי לאנרגיה ומים בכרמיאל ולהוציא לפועל את לימודי הדוקטורט”.

איך השפיעה על חייך שנת הקורונה?
שנתיים גדושות עשייה, לצד משבר הקורונה, דאגה לאיכות מים ואספקת מים סדירה. הרחבת עבודות פיתוח ושיקום תשתיות.

בתחילת שנה נבחרתי לחברת הנהלה ארצית של פורום מנכ”לי תאגידי מים, יו”ר ועדה לחיזוק קשרי קהילה, במטרה לקדם מיזמים קהילתיים, הסברה וחינוך בתחום המים.

ד"ר איילה קדוסי שוקרני, צילום אלכס הובר

ד”ר איילה קדוסי-שוקרני

מרצה ומדריכת גננות במשרד החינוך

“אני מלווה ומדריכה גננות בכל מה שקשור להטמעת מדיניות משרד החינוך בגני ילדים, מרצה לגננות ומורות על פדגוגיה חדשנית במאה ה-21, וכיצד להפוך את ההוראה לחווייתית ומשמעותית. מנחה סדנאות והשתלמויות לגננות ברחבי הארץ וכותבת תוכנית חינוכית”.

מה עוד היית מעוניינת לעשות ולא הספקת?
“החלום שלי הוא להשתלב ולהשפיע באקדמיה, להרצות וללוות סטודנטים ולהשפיע על דור המחנכים העתידי להתאים את דרכי ההוראה לרוח התקופה”. ספר: “השטן בירושלים” של נעמי רגן. סרט: לא בלי בתי. טיול החלומות: “חזרתי לא מזמן מטיול משפחתי בתאילנד. מקווה לחזור שוב בשנה הבאה”.

איך השפיע עלייך שנת הקורונה?

עברו שנתיים מאתגרות במיוחד,
עברתי לעבוד כמרצה במכללה ובבית הספר הדקל בכרמיאל בכיתות א' .
בתקופת הקורונה ליוויתי אנשי חינוך בלמידה מרחוק ושמירת הקשר עם הילדים וההורים .

ד"ר מגי בן יהודה, צילום אלכס הובר

ד”ר מגי בן יהודה

מאמנת אישית ועסקית ומנחת קורסים וסדנאות

“אני עוזרת לאנשים למצוא את הדרך שלהם, אני מאמנת זוגות במשבר ועוזרת להם להבין מה ניתן לתקן”.

מה עוד היית מעוניינת לעשות ולא הספקת?
“החלום שלי זה שבית הספר להכשרת מאמנים שפתחתי לאחרונה בכרמיאל יהיה מקום פעיל, שאנשים יגיעו לקורסים וסדנאות ויקבלו כלים לחיים טובים יותר”.

איך השפיעה על חייך שנת הקורונה?
שמחה לכתוב לך שהשנתיים האלה היו קפיצת דרך נפלאה של בית הספר להכשרת מאמנים סדנאות וקורסים ברחבי הארץ. בעקבות הקורונה הזום פתח את הדלתות לאזורים רחבים יותר וכיום מתקיימים קורסים גם פרונטליים וגם בזום

עדית גל, צילום אלכס הובר

עדית גל

מנהלת חטיבה עליונה באורט פסגות

“מנהלת את החטיבה העליונה של בית הספר אורט פסגות על כל המשתמע מהתפקיד, ואחראית על שיווק בית הספר”.

מה עוד היית מעוניינת לעשות ולא הספקת?
“תקצר היריעה. לעשות דברים מעניינים ומאתגרים בתחום החינוך וגם בתחומים אחרים”.

איך השפיעה על חייך שנת הקורונה?
אני נמצאת במקום אופטימי ושמח. החזרה לחיים אחרי הקורונה היא נהדרת. לחגוג את החגים שוב יחד עם המשפחה, התלמידים ששבו לבית הספר ושמחו לחזור, תלמידי כיתות י”ב שהתחילו לעבוד על טקס הסיום, זאת ה”נורמליות” וזה מרגיש נפלא.

בתחום ההתנדבות – לפני כשנה מוניתי ליו”ר “שותפות ביחד” כרמיאל – משגב פיטסבורג ורשה, ולמרות שהקורונה עצרה, את כל המפגשים הפיסיים ואת כל חילופי המשלחות, דווקא באמצעות הזום הצלחנו לשמור על קשר רציף ואינטנסיבי ולעשות דברים מרגשים יחד.

בתחום המקצועי – מערכת החינוך של כרמיאל נמצאת בכיוון מאוד חיובי, יש באופק פוטנציאל עשייה שלא היה פה כבר שנים רבות. חיבור בין החינוך הפורמלי ללא פורמלי, הנהגה חינוכית מדהימה, אני מרגישה שותפה ואני מלאת ציפייה לבאות.

מירב (מרו) סרמילי, צילום אלכס הובר

מירב (מרו) סרמילי

יו”ר ויצו כרמיאל

“במקביל לתפקיד בויצו בהתנדבות, אני גם עצמאית בעסק משפחתי. העשייה בויצו כרמיאל מתבצעת במוקדים רבים ביניהם, ביגודית – חנות יד שנייה למען הקהילה, לשכה משפטית שמייעצת לנשים, תוכניות מגוונות לקידום נשים, חוגים, הרצאות וסדנאות לאורך כל השנה”.

מה עוד היית מעוניינת לעשות ולא הספקת?
“כבר שנים שיש לי רשימה של חלומות ומשימות אישיות שאת רובה הגשמתי. נותר לי חלום אחד והוא לימודים לתואר ראשון. במישור הציבורי אני חולמת על הקמת פורום שיקדם נושאים שקשורים לקידום ילדות, נערות ונשים בכרמיאל”.

איך השפיעה על חייך שנת הקורונה?
שנת הקורונה הייתה שנה מאתגרת, שנה שבה נאלצנו להתאים את עצמנו לשינויים ולהנחיות.

בויצו סניף כרמיאל המשכנו כל העת במתן ייעוץ משפטי בדיני משפחה ובדיני עבודה לכל אישה, לאורך כל הקורונה כולל בסגרים. מתנדבות ביגודית ויצו כרמיאל המשיכו לתת מענה יומיומי לתושבי העיר שפנו לסיוע. במהלך הקורונה המשכנו להפעיל את התוכנית ממשיכות בדרך,תוכנית המיועדת לנשים בהליכי פרידה מזוגיות בליווי עובדות סוציאליות.

כידוע הקורונה הביאה עמה גל אלימות כלפי נשים ואלימות במשפחה, עשינו כל מאמץ לתת מענה מהיר ונכון לכל פניה.

מתנדבות ויצו וההנהלה היו מעורבות בפעולות מניעה והסברה מקומיות. בזמן הקורונה מתנדבות ויצו המסורות באישור מיוחד הגיעו לסניף והמשיכו בעשייה הקהילתית החברתית ללא הפסקה למען הקהילה בכרמיאל והסביבה.

קבוצת סורגות חוט מקשר קהילה סרגו במהלך הקורונה והסגרים מתאמי מסיכות שנמסרו לצוותי הרפואה בבתי החולים וכוחות הביטחון.

זו הזדמנות להודות לכל צוות מתנדבות ויצו כרמיאל המסורות על העבודה הקשה גם בימים שלא בשגרה. המחויבות שלהן לקהילה מעוררת הערכה והשראה. כל העשייה נעשית בצניעות ומאחורי הקלעים.

אני מאחלת לכל תושבי כרמיאל חג שבועות שמח.

לילך וקסמן רנה, צילום אלכס הובר

לילך וקסמן-רנה

מנכ”לית היכל התרבות ופסטיבל המחול כרמיאל

“בתפקידיי בפסטיבל ובהיכל, אני אמונה על קידום תחום התרבות והמחול הישראלי במישור המקומי, האזורי והארצי, מופקדת על תכנון וניהול תוכניות אמנותית, תקציבים, לוגיסטיקה, ועוד”.

מה עוד היית מעוניינת לעשות ולא הספקת?
“עוד לא הספקתי לכתוב ספר ילדים (הסקיצה במגרה), להוציא דיסק שירי ילדים ולהתנדב בשמורת הגורילות באוגנדה. גם עוד לא עשיתי את הטיול שאחרי הצבא”

איך השפיעה על חייך שנת הקורונה?
השנתיים האחרונות התאפיינו בהצלחות ואתגרים לא פשוטים. עולם התרבות השתתק באחת עם פרוץ הקורונה, מרבית העובדים יצאו לחל”ת. פתחנו אולפן ובמה לאומנים מקומיים .שידרנו אירועי תרבות און ליין וניסינו לשמח ולו במעט את התושבים בעת הסגר. בחירום יחד עם צוות מסור של עובדים ומתנדבים עסקנו בהסברה ותווך המידע החיוני לכל הציבור. כנציגת הצפון בוועד הפעולה המוביל של פורום היכלי התרבות הארצי, קידמנו את הנושאים המהותיים לפתיחת עולם התרבות וסיוע ישיר להיכלי התרבות בעת המשבר, אל מול כל משרדי הממשלה ובעיקר משרד התרבות והבריאות.

לאחר שנה התמנתי לעמוד בראש מנהלת התרבות העירונית. בשמי ובשם הצוות אני מברכת את כל המנויים והקהל הנפלא שלנו כל תושבי כרמיאל ומאחלת בריאות טובה, שגרת חיים בטוחה. שגרתרבות מהנה.

ענבר בזק, צילום אלכס הובר

ענבר בזק

הבעלים של דה מרקט – משרד לייעוץ אסטרטגי

“המשרד מתמחה בשני תחומים עיקריים: יעוץ לרשויות בתחום של פיתוח כלכלי והתחדשות עירונית וייעוץ לעסקים וארגונים פרטיים בתחומים של פיתוח עסקי ואיתור הזדמנויות לצמיחה. אני עוסקת בזיהוי צרכים, כתיבת תכניות עסקיות, גיוס משקיעים, יזום והוצאה לפועל של פרויקטים”.

מה עוד היית מעוניינת לעשות ולא הספקת?
“להיכנס לתפקיד ציבורי בכיר באחד ממשרדי הממשלה (בעדיפות לרשות לפיתוח הגליל או למשרד הכלכלה) ולהוביל פרויקטים של פיתוח כלכלי ופיתוח תעסוקה באזור הצפון”.

איך השפיעה על חייך שנת הקורונה?
הגשמנו חלום וערכנו טיול משפחתי של שלושה חודשים בקנדה, ארה”ב ומקסיקו. מעט לאחר ששבנו נחתה עלינו הקורונה. החברה שלי ספג מכה אנושה, כי למעשה שלושה חודשים של טיול ולאחר מכן מספר חודשי קורונה גרמו לכך שלא היו כל הכנסות במשך תקופה ארוכה. באוגוסט חזרתי למעמד של שכירה אחרי 12 שנים בהם הייתי עצמאית – לתפקיד מנהלת שיווק בחברה בינלאומית. הספקתי להשתתף במערכות הבחירות הארציות כמועמדת ברשימת יש עתיד לכנסת במקום ה 20. אני ממתינה כמו כולם להקמת ממשלת השינוי, כאשר במידה ותוקם אני מעריכה שאשתלב במשרה ציבורית בכירה כמו שאני רוצה וחולמת.

גלית אבידור הופמן, צילום אלכס הובר

גלית אבידור-הופמן

יו”ר נעמת מרחב כרמיאל

“אחראית להעלאת המודעות לקיום זכויות הנשים במקומות העבודה ובחיי היום יום. יוזמת פעילויות נשים וצעירים למען שוויון מגדרי ושוויון זכויות”.

מה עוד היית מעוניינת לעשות ולא הספקת?
טיול מסביב לעולם.

איך השפיעה על חייך שנת הקורונה?
שנתיים מאתגרות מלאות עשייה למען הנשים במרחב כרמיאל חלפו עלינו. שנת הקורונה הציבה אתגרים חדשים בקיום פעילויות, נחשפנו לזום ולאפשרויות להגיע לכל אישה מבעד למסך הביתי שלה.

האלימות כלפי נשים גאתה והגיע הכי קרוב שאפשר לביתנו בכרמיאל, יצאנו למחאות רבות והעלנו שוב ושוב את המודעות לאפס סובלנות לאלימות בכלל וכלפי נשים בפרט. מעונות נעמת כרמיאל עמדו בגבורה בכל חזרה מהסגרים וההורים והילדים נותרו נאמנים וחזרו כולם למסגרות ברגע שהותר.

המרכז הקהילתי התמלא מחדש בפעילויות. כמי שישבה חודשים לבד במשרד שכל העובדות שלצידה בחל”ת אין דבר משמח יותר מלראות את כולן חזרה בעבודה ובשגרה הנהדרת.

ברמה האישית הקורונה התדפקה על דלת ביתנו בצורה הכי קשה ואני מודה לאל ולכולם על שיצאנו ממנה בריאים ושלמים . מאחלת לכולנו שגרה נעימה בריאות ביטחון ושקט

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

מכבי ״נדב״ בפלייאוף העליון

Read Next

המסכים החצויים בעולם

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן