מומנטום – מסע של פעם בחיים

שותפות ביחד כרמיאל משגב פיטסבורג וורשה השתתפה במסע “מומנטום” שלוש נשים ממשגב, 12 נשים מפיטסבורג ו12 נשים מוורשה (2 מהן פליטות מאוקראינה)

מסע מומנטום אורך שמונה ימים בישראל, מיועד לנשים אימהות לילדים מתחת לגיל 18.

נשים מכל רחבי העולם מישראל נפרדו ממשפחותיהן ומעבודותיהן, מהשגרה, מהמיטות הנוחות והקפה האהוב על הבוקר, ועלו על טיסה לישראל (או רכבת לתל אביב) כדי להצטרף למסע חייהן הן עלו על הטיסה עם לב וראש פתוח, למרות שלא ידעו בדיוק למה לצפות. בסופו של המסע, כולן הפכו לחלק מאחוות אמהות יהודיות, שתהיה לה השפעה ארוכת טווח על העם היהודי.

לאורך שמונת הימים המשותפים בישראל, הנשים מכרמיאל, משגב וורשה למדו, חקרו, צחקו, בכו, שרו, רקדו, טיילו, גדלו והועצמו כאנשים, כנשים וכאימהות.
הן ביקרו יחד בתל אביב, צפת, ירושלים, מצדה וים המלח. למדו על העבר, ההווה והעתיד של ישראל, חוו את הגיוון שבעם ישראל, כך שגם להן וגם למשפחותיהן יהיה קשר חזק יותר גם ליהדות וגם למדינת ישראל.

ביום האחרון של המסע בישראל הן הגיעו לאזור השותפות כרמיאל ומשגב. התארחו בבתיהם של משפחות מארחות ישראליות, זכו להכיר ישראלים נוספים מקרוב ולראות קצת יותר על איך נראים החיים בישראל.

הנשים זכו לביקור מרגש באנדרטת “עץ החיים” בגבעת רם בכרמיאל, נפגשו עם הח”כית לשעבר, תושבת יובלים, ענבר בזק, עם עולים חדשים מברית המועצות לשעבר בתכנית סל”ה שבמרכז הקליטה כרמיאל וסיימו בסיור מרתק ביודפת העתיקה.

כך סיכמה את המסע אחת המשתתפות הישראליות, שירלי ווגנר מיובלים: “להרגיש תיירת בארץ ישראל, בתוך הפקה מהסרטים ולו”ז מהטירונות.
מסע של 300 נשים יהודיות מכ 14 מדינות בארה”ב, ביניהן 24 אמהות מפיטסבורג וורשה ו 2 משגבניקיות – ובשבוע אחד הפכנו משפחה גדולה ומאושרת. חווינו 8 ימי טרנספורמציה של כל החושים: הפיזיים, המנטליים והרוחניים.

צעדנו יחד, רקדנו בטירוף, זכינו בשיחות עומק בנסיעות הארוכות, קיבלנו השראות ומתנות לחיים, אכלנו טוב , בקושי ישנו, פתחנו את הלב ולסיכום חגגנו את החיים. היהדות והציונות היו לנו לנר, ופעם ראשונה בחיים חוויתי יהדות ממקום אחר, חיובי ומעורר השראה. כאמא לחיילים, להיות ביד ושם ובהר הרצל ולהבין כמה חשובה ויקרה לנו מדינת ישראל. שבוע של בועה מלאה בטוב, עם אחיות חדשות למסע החיים , והמון נשים שהן השראה בכל כך הרבה תחומים”.

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

כרמיאל מתייצבת כמעצמת אגרוף תאילנדי

Read Next

שובה של הקורונה כרמיאל אדומה

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

נגישות