מהפיכת התחבורה הציבורית בפריפריה

לצד המהפכה, גם בעיות בהסדרי התחבורה הציבורית החדשים בכרמיאל

החל מ-01.08.2022 כל הנוסעים והנוסעות בישראל יוכלו לקנות כרטיס “חופשי ארצי”, מנוי חודשי, שיאפשר לנסוע בכל האוטובוסים בארץ במחיר אחיד, ללא הגבלה – וזאת בעלות קבועה של 225 שקלים בלבד בחודש.

הכרטיס תקף לנסיעה ללא הגבלה גם ברכבת הקלה בירושלים וברכבלית, המטרונית והכרמלית בחיפה. נסיעות ברכבת יוסיפו עלות מסוימת לכרטיס לפי מרחק הנסיעה.

מי שגרים באזורים נבחרים, בנגב ובגליל, ובעצם בכל מקום שאינו בשלושת המטרופולינים הגדולים יוכלו לרכוש כרטיס מוזל: “חופשי אזורי”, שיאפשר נסיעה ללא הגבלה עד 40 ק״מ בתוך האזור, בעלות קבועה של 99 שקלים בלבד. למעשה, יהפכו כל ההנחות המקומיות הקודמות, מהנחה לנסיעה בודדת, לחופשי-חודשי אזורי אחיד ומשתלם במיוחד.

בנוסף, נוסעות /ים מגיל 75 ומעלה – יזכו לנסוע בחינם, בכל התחבורה הציבורית. יתר האזרחיות והאזרחים הוותיקים ימשיכו לנסוע ב 50% הנחה.

לצד כל הטוב הזה מתברר כי קיימות בעיות במפת התחבורה הציבורית במספר ערים, ביניהן כרמיאל, כך לדוגמה מסביר תושב העיר שבדק את השינויים המוצעים אשר יחולו החל מה-10.6.22.

כך הוא כותב: “בכרמיאל לא סופרים את גבעת רם, כמו תמיד משאירים אותנו מאחור, החל מ-10/6 לא יכנס לגבעה אוטובוס בקווים לחיפה ועכו ואנחנו נאלץ ללכת עד לכיכר רבין בכדי להגיע לחיפה או עכו ולעבודה“.

פנינו לעיריית כרמיאל להבין, כיצד קורה שההסדרים החדשים מקשים על ציבור העובדים הגרים בגבעת רם, במיוחד, מאלצים אותו ללכת ברגל מרחק רב כדי לנסוע, לרוב למקום עבודתם, גם אם לא רק.

תשובת עיריית כרמיאל: “ראש העירייה משה קונינסקי, העלה את נושא השינויים בתחבורה הציבורית בכרמיאל, בפגישתו לפני מספר ימים, עם שרת התחבורה מרב מיכאלי, שהחליטה להעביר את הנושא לבדיקה נוספת ומשותפת של הצוותים המקצועיים במשרד התחבורה ובעיריית כרמיאל על מנת שיבחנו את כל הקווים.

מעבר לכך יש מענה לכל הרחובות ובהתאם לבקשת העירייה אף קיבלנו קידום משמעותי בפעימות הקווים ובנסיעות מחוץ לעיר.

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

האקתון תחבורה חכמה עם אתגרי הארגונים המובילים בישראל

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

נגישות