לבקשת הקהל הן חוזרות 

לא עוצרות ב-50

הן היו כאן בדיינרס לפני פחות מחודשיים והן כבר חוזרות למופע בשבוע הבא לבקשת הקהל

רווקה, נשואה, גרושה וסבתוש נפגשות במופע הסטנדאפ לא עוצרות ב-50 כל אחת מביאה את סיפורה האישי לבמה, באופן מצחיק מרגש ומעורר הזדהות ביום רביעי, 14.6, הן מגיעות שוב לדיינר כרמיאל

 בגיל 50 פלוס החליטו מירי בלומנפלד, רחלה וייס, איילת גרוזניק כתב וליאורה סיקלאי לעשות מהפך ולהעלות מופע משותף על זוגיות, דייטים, דיאטות, התבגרות וכל מה שעצוב-מצחיק בחייהן. למופע הן קראו לא עוצרות ב-50, ובקצב ההופעות שיש להן לא נראה שהן מתכוונות לעצור בזמן הקרוב.

בשנה האחרונה הן חורשות את הארץ ומופיעות בהיכלי התרבות בישראל: נתניה, נהריה, ירושלים, תיאטרון הפרינג' בבאר שבע, תיאטרון המסילה בפתח תקווה, מרכז האמנויות בהוד השרון, בישובים ברחבי הארץ, פאבים, אירועי יום האישה וארגוני עובדים. לפני שלושה חודשים הן התייצבו בפאב הדיינר בכרמיאל לערב סטנד אפ קורע. בעקבות ההצלחה הן נקראו לשוב עם המופע, זה יתקיים בשבוע הבא בתאריך 14 ליוני, באותו מקום ממש.

ארבע הסטנדאפיסטיות מריצות את מופע הסטנדאפ שלהן מדברות בעיקר על מה שמעסיק אותנו הנשים וגם על הגברים בגילאי 40-50-60. ההתבגרות, זוגיות ארוכת שנים, ההבדלים בין גברים לנשים, דימוי גוף, חיפוש אחר זוגיות בפרק ב’, ההורים שמזדקנים ועוד, כל זאת בהומור משובח.

לא עוצרות ב-50

איך אתן מסבירות את ההצלחה של ההרכב?

ליאורה: "היתרון שלנו שאנחנו ארבע נשים וכל אחת ואחד בקהל יכול להזדהות עם מישהי אחרת. הרווקות יזדהו עם מירי, הגרושות עם רחלה והנשואות איתי ועם איילת. כמובן שגם הגברים יכולים להזדהות עם הסיטואציות שאנחנו מתארות".

מירי: "רוב הסטנדאפיסטים הם גברים, אבל אני מזהה שיש צמא לקול נשי בסטנד אפ. אנשים רוצים לשמוע מה יש לנשים להגיד על החיים.

ארבע הן איילת גרוזניק כתב וליאורה סיקלאי הנשואות בחבורה, רחלה וייס, גרושה ובזוגיות ומירי רווקה. המשותף לכל הארבע, הן החלו בקריירת הסטנד אפ אחרי גיל 50. כל אחת הגיעה מהמקום האישי שלה.

איילת גרוזניק כתב הגיעה לסטנד אפ לאחר שחלתה בסרטן והבריאה. המשבר הרפואי גרם לה לחשב מסלול מחדש.

לא עוצרות ב-50

רחלה וייס, מהישוב אשחר במשגב, מתגוררת בראשון לציון עם בן זוגה, הספיקה להתגרש פעמיים, היא אם לשניים וסבתא לשניים, הגיעה לסטנד אפ לאחר שעבדה במשך 30 שנה בעבודות מזכירות, עד שהבינה שהיא מזכירה מתוסכלת ואז החליטה לעשות שינוי בחיים, ללכת עם נטיותיה הטבעיות ואלו הוליכו אותה אל הסטנד אפ.

מירי בלומנפלד, תושבת חולון, רווקה, עיתונאית ועורכת לשעבר, הגיעה לעולם הסטנד אפ לאחר שרשת המקומונים שאותה ערכה נסגרה. “לאחר שפרשתי מעיתונות, הסטנד אפ קיבל עדיפות. הופעתי בבמות הפתוחות במועדוני הסטנד אפ ולאט לאט צברתי חומרים ובטחון. אני למשל מדברת על זה שאני רווקה ושאין לי עם לריב, בגלל שאין לי עם מי לריב אני רבה עם עצמי, ובתור עונש אני אומרת לעצמי, מירי, היום את ישנה בסלון”.

ליאורה סיקלאי, תושבת כפר יונה, שחקנית ומורה לתיאטרון, נשואה, אם לשלושה וסבתא לאחד, הקימה תיאטרון ילדים בשם “בלורה” ותמיד עסקה בתיאטרון ומשחק, אלא שהחלום לעשות סטנדאפ קינן בה שנים רבות היא מתארת: “עד שאמרתי לעצמי עד מתי? כשהביציות לי נרדמו אמרתי, ‘ליאורה, עכשיו זה הזמן, יאללה קדימה’.

לא עוצרות ב-50

תעודת זהות לכל אחת

במופע הן צוחקות על הכל, גם על דברים כואבים: מירי מספרת על המצוקה שחווה רווקה שעברה את גיל 50.

רחלה מדברת על דייטים בעשור השישי: "אני גרושה פעמיים, כבר יש לי מנוי ברבנות – רב לאב".

ליאורה משרטטת קווים לדמותה של משפחה גדולה והנישואין לבעל אשכנזי. היא אם  לשלושה וסבתא לאחד.

 איילת, שנשואה לאותו גבר כבר 32 שנה, מספרת על אתגרי הזוגיות ואפילו על מחלת הסרטן שבה לקתה: "הוציאו לי 95 בלוטות לימפה, הרופא שאל אותי בחדר ניתוח: 'מה את אומרת על זה?'. עניתי לו: 'זה אומר שאני לימפומנית?'".

דיינר כרמיאל (מתחת להיכל התרבות) יום רביעי 14.6.23 שעה 20.30 כרטיסים בקופת ההיכל

על מנת לעקוב אחר ההופעות, אתם מוזמנים להיכנס לדף הפייסבוק "לא עוצרות ב-50":  

https://www.facebook.com/profile.php?id=100078137925009

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

משהו שונה חדש וטוב בתרבות בכרמיאל

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

נגישות