כפר הילדים כרמיאל מקום בטוח מוכר ועוטף

מנהל כפר הילדים אורן וזאנה: "ילדי הכפר נמצאים מתחילת המלחמה בליווי חם ואוהב של הורי הבית"

כפר הילדים כרמיאל, השייך לעמותת מל"י – רשת חינוכית ארצית המפעילה את כפרי ילדים ומסגרות נוספות , פועל במתכונת חירום מאז תחילת האירועים בשבת ה-7 לאוקטובר. עם פתיחת המלחמה הוחזרו לכפר כל הילדים הזקוקים לתמיכה. עם הגעתם התקבלו על ידי הצוות באהבה ודאגה למלא את כל מחסורם.

יחד עם קהילת תושבי העיר ושיתוף מלא של עיריית כרמיאל, הכפר נערך במהירות, קיבל את כל התמיכה הנחוצה להפעלתו בשעת חירום, האבטחה במקום תוגברה וכך כל יתר הפרטים הנחוצים.

מנהל כפר הילדים כרמיאל, אורן וזאנה מסביר: "מתחילת המלחמה הכפר הצליח לפעול במציאות משתנה ויחד עם זאת לשמור על שגרה במצב חירום, שענה לצורך להעניק לילדי הכפר תחושת ביטחון וחוסן בזמנים לא פשוטים".

"במרוצת שלושת השבועות האחרונים בנינו תכנית לפעילויות מגוונת שאפשרה לילדי הכפר להיות בתנועה ועשייה במרחבים הפתוחים, הרחק מהמסכים. הילדים השתתפו בחוגי כדורגל, כדורסל, אימוני כושר, סדנאות יצירה, תיאטרון, קרקס, מתופפים, שיעורי גיטרה ואפילו הופעה של אמן חושים".

לצד הפעילויות עבורם, הילדים התנדבו למען הקהילה. ילדי הכפר אפו עוגיות ועוגות בקונדיטוריית "עוגל'ה" הפועלת במקום, העניקו מארזים לשוטרי ולוחמי מג"ב בתחנת כרמיאל. הילדים נפגשו עם רב פקד יהודה אלחיאני לפגישה מרגשת בסופה העניקו לו מאפים שנאפו באהבה על ידם וכך ביטאו זאת.

פעילות מרגשת שהתקיימה בכפר הייתה כאשר ילדים וצוות המדריכים והמשפחות  אירח לארוחת ברביקיו את חיילי פיקוד העורף המוצבים בכרמיאל, החיילים והילדים שחקו כדורגל ונהנו ממפגש  מרגש.

וזאנה מדגיש ברגישות: "ילדי הכפר נמצאים מתחילת המלחמה בליווי חם ואוהב של הורי הבית. הילדים שלנו נאספו אל הכפר מביתם בקו העימות וחזרו אל ביתם בכפר, במקום להתפנות למקומות זרים להם, ניכר על הילדים שהם שמחים לחזור אל הכפר כמקום בטוח מוכר ועוטף.

ההתרגשות והשמחה לחזור אל הכפר ניכרו על פניהם והם הודו לצוות בכל עת. חשוב לי לציין את הערכתי הרבה, לצוות הכפר שעובד ללא הפסקה מתחילת המלחמה".

 מל"י מציינת 80 שנה לייסודה

בתאריך 29.10, חגגה עמותת מל"י 80 שנה לייסודה. כמובן שגם כפר הילדים מל"י כרמיאל לקחת חלק בציון יום ההולדת. כל חניך בכפר קיבל ערכה חינוכית המפרטת את פועלה של כלת פרס ישראל רחה פרייאר, מייסדת העמותה. לצד הכאב והתקופה המורכבת, הצלחנו להתרגש ממעשיה ולהודות על העשייה שלה למען ילדינו ילדי ישראל.

זו זכות עבורנו להמשיך ולהפעיל את הכפר גם בחירום, נמשיך באהבה רבה לתמוך ולהוביל את הילדים להצלחות והצטיינות.

צילומים באדיבות כפר הילדים כרמיאל

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

קהילות המקלטים המשותפים

Read Next

כרמיאלים מתנדבים

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

נגישות