יריד חשיפה עירוני ומעורבות חברתית לתכנית לנוער בכרמיאל

יריד חשיפה עירוני לנוער מתנדב, צילום פרטי

הנוער הכרמיאלי מתנדב – התוכניות שמכינים במינהל החינוך של עיריית כרמיאל, לתלמידי העיר, יצאה השבוע לדרך

סנונית ראשונה, ומוצלחת, מתוך שלל התוכניות שמכינים במינהל החינוך של עיריית כרמיאל, לתלמידי העיר, יצאה השבוע לדרך.

במטרה לחשוף את מקומות ההתנדבות הפתוחים ומעוניינים לקלוט בני נוער בעיר התקיים השבוע בפארק עדי למשפחה יריד מקומות התנדבות ומעורבות חברתית. לראשונה התקיים היריד במתכונת עירונית, וכלל תלמידי שכבת י’ בעיר שהוזמנו ליטול בו חלק, שונה משנים קודמות, בהן כל בית ספר קיים פעילות חשיפה לתלמידיו במסגרת בית הספר, הפעם אורגן היריד במלואו על ידי ליאור דיין מנהלת ההתנדבות במחלקת הנוער, צוות המחלקה ובסיוע מינהל החינוך וגורמים נוספים בעיריית כרמיאל.

את היריד פקדו כ-400 תלמידי ותלמידות שכבות י’, שנחשפו ליותר מ- 40 מקומות התנסות בניהם: תנועות וארגוני נוער, תכניות רשת המתנ”סים, מחלקות החינוך, שיטור העירוני, היחידה להתנדבות במנהל לשירותים חברתיים, מעונות היום וכן מוסדות חינוכיים ועמותות שונות הפועלות בתחום הרווחה והסיוע לתושבי העיר.

ליאור דיין: “היה מרגש לראות את ההתגייסות של המסגרות השונות להגיע ולהציג את הצורך העירוני להתנדב, בעיקר התרגשתי לראות את בני הנוער, שהתקשו לעיתים לבחור באיזו מסגרת הם רוצים לקחת חלק משום שהמבחר היה כל כך גדול, משמעותי ומעניין להם. לעיתים הם החליטו לקחת חלק ולהתנדב בשתי מסגרות גם יחד”.

ראש מינהל החינוך אודי איזק: יריד המעורבות נועד להעמיק ולהרחיב את פעילות ההתנדבות של הנוער בעיר והוא בהחלט עשה זאת, אבל “על הדרך” חיזקנו את תחושת ה”יחד” של בני הנוער, בתי הספר, הצוותים החינוכיים והמינהליים בעירייה, שנרתמו לסיוע ולפתרון בעיות לוגיסטיות שהתעוררו בשל גודלו ומורכבותו של האירוע” . איזק שיבח באופן מיוחד את צוות מחלקת הנוער על עבודתו הקשה בהפקת האירוע.

ראש עיריית כרמיאל, משה קונינסקי, שביקר ביריד ושוחח עם בני הנוער התרשם במיוחד מרצונם של בני הנוער להתנדב ולהיות מעורבים בעשייה העירונית, הוא שיבח את הפקת האירוע הגדול, ואת האווירה הטובה ששררה בו.

הגליל.נט

Read Previous

בפריפריה חיים פחות ומקבלים פחות

Read Next

למען דור העתיד בכרמיאל

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

נגישות