פורטל חדשות הגליל.נט

יועץ משפטי חדש לעיריית כרמיאל

עורך דין מאיר עובדיה – צילום דוברות עיריית כרמיאל

עו"ד מאיר עובדיה מונה ליועץ המשפטי של עיריית כרמיאל, יחליף בתפקיד את עו"ד שלמה גבע הפורש לגמלאות . עו"ד עובדיה שימש יועץ משפטי של החברה הכלכלית במשך 25 שנים, רעייתו רונית היא המנכלי"ת של אשכול יישובי בית כרם

עו"ד מאיר עובדיה , נבחר לתפקיד היועץ המשפטי של עיריית כרמיאל מבין 37 מועמדים שהגישו את מועמדותם ומועמדותן ונבחנו בשני סבבים בפני ועדת איתור שהוקמה לתפקידים סטטוטוריים בהנחיות משרד הפנים. הוועדה המורחבת החליטה להעלות שלושה מבין המועמדים , לראיון נוסף. בסוף התהליך נבחר עו"ד מאיר עובדיה, שיחליף את היועץ המשפטי הוותיק, עתיר הזכויות עו"ד שלמה גבע הפורש לגמלאות בתום 35 שנות עבודה בעירייה.

ראש העיר משה קונינסקי בירך את עו"ד מאיר עובדיה ואיחל לו הצלחה בתפקידו והודה ליועץ המשפטי היוצא עו"ד גבע על עבודתו רבת השנים בעירייה.

עו"ד עובדיה, נשוי , אב לשלושה, סב לנכדה, תושב כרמיאל בוגר לתואר ראשון בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א, בעלים של משרד עורכי דין בעיר, המתמחה בתאגידים עירוניים, תכנון ובנייה, מקרקעין, אגודות שיתופיות ועבודה שוטפת מול רשות מקרקעי ישראל ושימש במשך כ-26 שנה , בין השנים: 1995-2021 כיועץ המשפטי של החברה הכלכלית לכרמיאל.

הרכב הוועדה בדין לבחירת היועץ המשפטי כללה את ראש העירייה משה קונינסקי, סגן ראש העיר פנחס סירוקה , מנכ"לית העירייה ד"ר שולה מנחם , נציגת משרד הפנים – היועצת המשפטית של עיריית חיפה עו"ד ימית קליין , נציג ציבור – חבר מועצת העיר מטעם האופוזיציה אבי קוריאט .

בעקבות המינוי, פנינו לעיריית כרמיאל בשני עניינים הנוגעים למועמדות ולתהליך:

האם לא מתקיים ניגוד אינטרסים לכאורה בין תפקידו של היועץ המשפטי לעירייה ותפקיד מנכ"ל אשכול יישובי בית כרם בו אוחזת רעייתו רונית עובדיה.

הסוגיה הנוספת עליה ביקשנו תגובה נוגעת לעובדה שדבר מינויו של עו"ד עובדיה פורסם ברבים לפני שאושר במליאת מועצת העיר.

עד למועד כתיבת שורות אלו טרם התקבלה התייחסות לשאלות מעיריית כרמיאל, כאשר אלו תתקבלנה נדאג לעדכן.

תשובת עיריית כרמיאל באמצעות הדובר גדי נס

"התייחסותה של עיריית כרמיאל לפנייתך: וועדה למינוי תפקידים סטטוטוריים היא וועדה מכח הדין ובחירתה מהווה החלטה סופית. בישיבת המועצה הקרובה תובא החלטת הוועדה בפני חברי המועצה לאישור מבחינת התהליך והשכר/הסכם העסקה כפי שהמועצה נוהגת לאשר הסכמי עובדים בכירים. מכאן ולאור החלטת הוועדה הסופית איננו רואים מניעה מפרסום שם המועמד כבר זה עתה.

ללא קשר לבחירת היועמ"ש, בעיריית כרמיאל נערכים לרה ארגון במחלקה המשפטית באופן שבו הדברים המהותיים יוותרו בשליטתה והיתר יוצאו למיקור חוץ. באופן הזה ולאחר מיפוי כל מה שעלול חלילה להוות ניגוד עניינים יוצא למיקור חוץ ולא ישאר בטיפול המחלקה המשפטית."

תגובת משרד הפנים לשאלת המערכת באשר לניגוד האינטרסים בין תפקידו של היועמ"ש החדש ותפקיד רעייתו, וכן לשאלה האם טרם פרסום היה צריך להמתין לאישור מועצת העיר, נתקבלה התגובה הבאה:

"מינוי היועץ המשפטי כפוף לאישור המועצה – מצ"ב התייחסות הלשכה המשפטית לשאלות:

בהתאם לחוזר מנכ"ל משרד הפנים 2/2011 תנאי לכניסת המועמד הנבחר לתפקידו הוא בחינת סוגיית ניגוד העניינים, ומילוי שאלון מתאים לאיתור החשש לניגוד עניינים. עוד נקבע שם, שככל שמדובר ביועץ משפטי, הגורם שנדרש לבחינת השאלון הינו היועץ המשפטי של משרד הפנים. בשלב זה טרם הועבר למשרדנו השאלון, ולפיכך אין בידינו את מלוא המידע בכדי להכריע בשאלות העולות מפנייתך. עם קבלת השאלון, הדברים יבחנו לרבות האפשרות למנוע את ניגוד העניינים באמצעות הסדר, ומה התנאים שיש לקבוע במסגרת ההסדר.

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

“גבר אמיתי לא מרים יד על נשים”

Read Next

כבישי הצפון אינם הפקר

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן