הגליל.נט – מבית עיתון קול כרמיאל והגליל

חשד להעלמת הכנסות ממטבעות וירטואליים הובילה לחשיפת פעילות עסקית בהיקף של מיליוני יורו בחברה שפעלה בגיברלטר

מתן פילד תמונה מתוך דף הפייסבוק

מתן פילד  , תושב היישוב  יודפת בגליל, הובא הבוקר (רביעי) בפני בית משפט השלום בראשון לציון בחשד לביצוע עסקאות רבות של המרת מטבעות וירטואליים בסכום של לפחות 2 מיליון שקלים מבלי לדווח, ובחשד להפקת רווח מתאגיד זר מבלי לדווח על כך כחוק, זאת במטרה להתחמק מתשלום מס

פילד (42) נחשד שביצע עסקאות רבות של נכסים וירטואליים בסך של יותר משני מיליון שקלים. במהלך החקירה הסמויה, גילתה הרשות פעילות עסקית של פילד במסגרת חברה זרה בגיברלטר, שלפי החשד נשלטה על ידו והניבה לו הכנסות בהיקף של 16 מיליון אירו ,שלא דווחו כחוק.

כעולה מבקשת המעצר, במסגרת חקירה סמויה שנערכה ביחידת יהלום ברשות המסים, בליווי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, בעניין תושבי ישראל אשר מחזיקים וסוחרים במטבעות קריפטוגרפים, התקבל מידע מפקיד שומה תל אביב 3 אודות פילד כמי שביצע עסקאות רבות של קניות ומכירות של נכסים וירטואליים בסכום של לפחות 2 מיליון שקלים ללא דיווח על רווחים אלה. העסקאות בוצעו לאורך תקופה ארוכה ובפרט החל משנת 2017, כאשר על פי החשד פילד סחר באמצעות בורסות בחו"ל ביניהן POLONIX, והשתמש בארנקים דיגיטליים כדי לטשטש את זהותו כבעל הכספים ואת מקורם.

במהלך החקירה הסמויה התגלתה גם פעילות עסקית של החשוד במסגרת חברה זרה המאוגדת במדינת גיברלטר. על פי החשד החברה נשלטה ונוהלה על פילד מישראל והניבה לו הכנסות בהיקף של מיליוני יורו שלא דווחו לרשות המסים כמתחייב בחוק.

אתמול נפתחה חקירה גלויה כנגד החשוד וכנגד מעורבים נוספים, בהם מספר משרדי מייצגים. במהלך החקירה בוצע חיפוש ונתפסו חומרים רבים ביניהם מאזן החברה לשנת 2018 בה מופיעה יתרת מניות על סך של מעל 16 מיליון יורו.  פילד  עוכב לחקירה והובא למשרדי יחידת יהלום.

מתן פילד בתגובה : "כל הטענות של רשות המיסים הן מופרכות לגמרי, לא העלמתי מיסים ולא הסתרתי רווחים או חברות. אני משער שרשות המיסים עושה את מסע ההכפשה וההפחדה הזה כדי לטלטל אותי ולנסות להשיג כופר באיומים".

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

ריבוי חילוצים ביום אחד

Read Next

שירתו של שמואל כהן

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן