הגליל.נט – מבית עיתון קול כרמיאל והגליל

הפתעות בזירה הפוליטית בכרמיאל

כרמיאל מנערת אבק קורונה לטובת פעילות נמרצת לקראת הבחירות הכלליות לכנסת ה-24

רשימות המועמדים לכנסת ה-24 ייסגרו ביום חמישי בלילה, עד אז, בזירה הפוליטית עוסקים במרץ בניסיון לאחודים, שימנעו אבדן קולות. בכרמיאל התרגום עובר לשטח, וכך ניכר כי כל המפלגות ללא יוצא מן הכלל פועלות נמרצות להצלחתן.

אחד הסממנים הבולטים בעיר היא מעורבותם של חברי מועצת העיר לרבות ראש העירייה משה קונינסקי ומ”מ ראש העירייה טניה מזרסקי בפעילות הפוליטית הארצית.

זה החל במפלגת העבודה המנומנמת לרוב, לאחר שבמרוצת השנים קטנה, כאשר בשבוע שעבר, יצאה לבחירות דמוקרטיות לבחירת יושב ראש חדש בפריימריז.

פעילי מפלגת העבודה בשטח , צילום פרטי

מזכיר סניף העבודה בכרמיאל משה בן אבו מציין: “חברי המפלגה הקדישו את מרצם לגיוס החברים, להצביע וניכר שהפעילות הנמרצת נתנה אותותיה, רבים מאוד הגיעו מכרמיאל והיישובים השכנים להצביע בקלפי שהוצבה בבניין נעמ”ת. זו הייתה חגיגת דמוקרטיה אמתית בסופה נבחרה ח”כ מרב מיכאלי לתפקיד יו”ר העבודה, בכך הפכה ליו"ר המפלגה היחידה בארץ שנבחרה בבחירות דמוקרטיות בין כל חברי המפלגה, בבחירות לכנסת ה-24”.

בחלוף שבוע, יום שני השבוע נקראו שוב להצביע, הפעם לבחירת רשימת המועמדים לכנסת. במרוצת אותו שבוע הייתה פעילות נרחבת שכן ניתנה אפשרות להצטרף במשך יומיים ולהצביע בפריימריז פתוחים, הרשת והשטח היו כמרקחה. ביום שני השבוע התקיימה ההצבעה כאשר לבניין סרו מעט מתפקדים, שכן הרוב בחר להצביע מבלי להגיע למקום ההצבעה, שכן הותקנה תוכנה באמצעותה נשלחו הודעות לטלפונים הניידים ובהם קישורית להצבעה במחשב או בטלפון עצמו. בכל זאת הפעילים יצאו וגם התקשרו לוודא שכולם יצביעו.

במפלגת ש"ס לא נחים לרגע, חבר מועצת העיר מטעם ש”ס אוריאל מלכה מרכז את הפעילות של מפלגתו הסביר:
“בשונה מציבורים אחרים בציבור שלנו יש כל שבוע מפגשים בעיקר בבתי הכנסת. ש”ס מפלגה חברתית. למעשה הבייס שלנו נפגשים כמעט כל שבוע. יש לנו באופן תמידי תקשורת עם כולם. בעיר שלנו פועלים היום כמעט 15 רבנים ספרדים. כל האנשים הללו כשצריך לתת את קולם נותנים. אני מאמין שש”ס תעלה הפעם בכרמיאל.

השר אריה דרעי ואוריאל מלכה. צילום פרטי

חידוש מעניין, כמו בשאר הארץ גם בכרמיאל הוקם מטה נשים. כאן חגית פרץ היא המרכזת של המטה. "בסך הכל אנחנו מאורגנים היטב באמצעות רבני הקהילה, 14 רכזים, שכל אחד אחראי על 150 משפחות בעיר, בנוסף כל ראש אשכול קיבל טאבלט שיאפשר לו להיות בקשר עם האנשים בתחומו" מסכם מלכה.

במפלגת הליכוד הפעילות החלה זמן רב לפני ההכרזה על הבחירות, במטרה לשמור על הרציפות בפעילות, וכך במשך כל הזמן באופן קבוע, מתקיים מפקד לצירוף חברים חדשים על ידי מספר חברים מרכזיים בסניף. המפקד נערך גם בראייה לעתיד, כאשר יתקיימו בחירות למועצות הסניפים.

אבי פלדמן מראשי הסניף בכרמיאל מסביר: “כמיטב המסורת בכרמיאל , בהמשך, אנחנו הולכים להציב דוכנים בימי שישי ליד קניון לב כרמיאל ומרכזים אחרים בכרמיאל. נציב שלטים רבים באזור והפעילים יסתובבו עם חולצות מתאימות ויחלקו חומר הסברה לעוברים ושבים. אנחנו נסייר עם אורחים חברי כנסת ושרים שיגיעו במקומות מרכזיים ובקניונים”.

פעילי הליכוד בכרמיאל. צילום פרטי

גם מפלגתו החדשה של גדעון סער תקווה לישראל זוכה בכרמיאל לפעילות, כאשר לשורותיה הצטרף חבר מועצת העיר אבי קוריאט המשמש ראש המטה בכרמיאל.

קוריאט מפרט: “המטה בהתהוות אנשים רבים במגוון הגילים והמגזרים מתגייסים לטובת הצלחת מפלגת תקווה חדשה בעיר שלנו. ההצלחה מאוד חשובה לעיר היות ולגדעון סער יש את הסיכוי להנהיג את מדינת ישראל בשנים הקרובות וכמובן שלדבר יהיו השלכות חיוביות לעיר כרמיאל. לאור ההתרחשויות אני מעריך כי תקווה חדשה בראשות גדעון סער ויפעת שאשא ביטון תהיה המפלגה החזקה בעיר שלנו“.

אבי קוריאט. צילום אלכס הובר

פעילות נמרצת נוספת מורגשת במפלגת יש עתיד כאשר את הפיקוד על המטה תופסת הפעם מ”מ ראש העירייה טניה מזרסקי.

מזרסקי מסבירה: “הפעם אני עומדת בראש העשייה כנציגה הרשמית של הסיעה. נפגשתי עם יו”ר המפלגה, יאיר לפיד, שנים כבר עובדים ביחד ואני גאה בשותפות הזו. הוא המנהיג האמתי, הערכי וראוי להוביל את המדינה. תושבי כרמיאל מביעים תמיכה במפלגה שלנו בשל האנשים שעומדים ברשימתה ומייצגים את האינטרסים של כל אזרחי ישראל“. בתאריך 10 לחודש, יתקיים מפגש עם ראש המפלגה יאיר לפיד לתושבי העיר ומשגב והסביבה.

טניה מזרסקי ויו"ר יש עתיד, חבר הכנסת יאיר לפיד. צילום פרטי

להגליל.נט ומלך הגליל הגיעו שמועות עקשניות על שני מועמדים מהאזור שיוצבו במקומות ריאליים ברשימה לכנסת.

נמשיך לעקוב אחר הפעילות הפוליטית בעיר, בהצלחה לכל המפלגות.

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

הישג אדיר-פיצוי על רשלנות רפואית

Read Next

הרכבות הישירות מכרמיאל לבאר שבע ומנהריה למודיעין חוזרות

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן