הכנסת ציינה את יום האחיות והאחים הבינלאומי

טניה מזרסקי צילום יורי פקר

יום האחיות והאחים הבינלאומי במערכת הבריאות צוין באירוע חגיגי שיזמה והובילה ח"כ טטיאנה מזרסקי, חברת סיעת יש עתיד ותושבת כרמיאל

האירוע צוין  בכנסת בכנס חגיגי בנוכחות שר הבריאות משה ארבל, יו"ר ועדת הבריאות אוריאל בוסו  וחברי כנסת. הכנס ארח ייצוג מכובד של אחים ואחיות מרחבי הארץ ביוזמת והובלת ח"כ טטיאנה מזרסקי (יש עתיד), הממונה על תחום הבריאות בסיעת יש עתיד.

אורחות כבוד מכרמיאל שתי אחיות ותיקות רבקה שוקרני ורנטה קרז'נר משירותי בריאות לאומית, בה שימשה ח"כ מזרסקי כמנהלת מרכזים רפואיים בכרמיאל.

יום האחיות והאחים נחגג תחת הסיסמא: מגוונים גבוה, המחדד את הגיוון האנושי, התרבותי, המוצא והלאומי במערכת הבריאות. הועלתה נקודה מתמיהה כי במשך 75 שנות קיומה לא הוסדר בחוק הבריאות מקצוע הסיעוד בישראל. אי הסדרת המקצוע פוגע במעמד המקצוע ובעוסקים בו.

ח"כ מזרסקי ציינה בין היתר את האלימות בבתי החולים כלפי הצוותים בכל הדרגים ודיברה על החקיקה שהיא מקדמת בנושא מהכנסת הקודמת.

ח"כ מזרסקי פועלת עבור קידום הבריאות בכנסת ובדגש על צמצום בפערים בבריאות בפריפריה ובצפון בפרט.

בנאומה, הזכירה ח"כ מזרסקי את שנותיה במערכת הבריאות של שירותי בריאות בקהילה  את שמות שתי האחיות ממרכז רפואי כרמיאל אשר נכחו בקהל המוזמנים:  רנטה קרז'נר ורבקה שוקרני.

האירוע צוין  ברוח הסיסמא : "מגוונים גבוה. לחדד את הגיוון האנושי, התרבותי, המוצאי והלאומי במערכת הבריאות: " זהו מצב בלתי נתפס שמקצוע הסיעוד לא הוסדר בחוק אלא בתקנות בלבד, כאשר אנו חוגגים כבר 75 שנים למדינה, התופסת עצמה כמדינה מערבית מתקדמת" הטעימה מזרסקי.

בסיכום דבריה אמרה: "מן הראוי כי מדינה מתקדמת כמו מדינת ישראל השייכת למדינות ה-OECD תפעל באופן מסודר ונחוש כדי לפזר את ההשקעות בבריאות בכל רחבי הארץ, כדי לחזק את הבריאות בצפון. כמו כן, אני מקוה כי הממשלה תפעל תוך מסגרת זמן מוגדרת להסדרת מקצועות הבריאות בחוק הבריאות, כנדרש ממדינה מובילה בתחום הבריאות והרפואה, בה פועל כוח אדם מצויין ומסור המבקש את ההגדרות הללו לעיגון המקצועיות וההתמחויות שונות לטובת ורווחת כל תושבי המדינה".

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

אנשי הדממה

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

נגישות