היסטוריה: בפעם השנייה ברציפות "עין כרמים" זכה בפסלון "יהלום"

הפסלון היוקרתי מוענק לארגונים על עמידה בשבעה תקני איכות בינלאומיים ויותר  

חגיגה גדולה נרשמה היום כשתאגיד המים "עין כרמים" קיבל באופן רשמי את תו התקן היוקרתי ביותר – פסלון "יהלום" לשנת 2022, על פעילותו וכשירותו הניהולית, המקצועית והערכית העומדת לפחות בשבעה תקני איכות בינלאומיים.

הבחירה בתאגיד המים של כרמיאל, היא כבר השנייה ברציפות לאחר שגם בשנת 2021 הוכרז כזוכה הפרס, אך בשל מגיפת הקורונה, הטקס הרשמי נדחה והתקיים היום ובו ניתנו לתאגיד שני פסלוני "יהלום".

אתמול (רביעי) התקיים הטקס החגיגי בהיכל התרבות כרמיאל, בו נטלו בין היתר חלק מנכ"לית עין כרמים בת שבע אבוחצירה, ראש עיריית כרמיאל ויו"ר הדירקטוריון של התאגיד משה קונינסקי, מנהל אגף איכות והסכמה במכון התקנים הישראלי אביטל וינברג, מנכ"ל מכון אופק פרופ' אברהם אופק, עובדי תאגיד עין כרמים ועוד.

רק שלושה תאגידי מים בישראל זכו עד כה בפסלון "יהלום" – שניים מהם השנה, כשבהם עין כרמים. בסך הכל, רק כ-15 ארגונים בישראל זכו בכבוד הזה, בהם גם רפאל, התעשייה האווירית, קבוצת גאון, קבוצת מנדלסון.

מעבר לדרישות רשות המים, עין כרמים לקח על עצמו לעמוד בתקנים מהותיים שהם חלק מה-DNA של הארגון, כמו התייחסות לאוכלוסיות מיוחדות ומענה לצרכים שלהם.

ישנם ארבעה תקנים מוכרים שבגינם ניתן תו תקן רגיל: אבטחת מידע – סייבר, ניהול האיכות, ניהול בטיחות ובריאות בתעסוקה וניהול הסביבה.

כאמור, התקנים הנוספים בהם עומד תאגיד המים עין כרמים ובזכותם זכה בפסלון "יהלום", הם:

תקן האחריות החברתית: מייצג את מעורבות התאגיד בקהילה ועידוד לצרכנות נבונה – התאגיד היחיד בישראל שעומד בתקן הזה.

תקן ניהול הידע בארגון: אחד התקנים הייחודיים והמקצועיים, בהם נדרש ידע הנדסי, שירותי, תהליכי תפעול, התמודדות בחירום, שליטה בידע שנשמר בארגון על מנת להבטיח זיכרון ורציפות מתמשכת של שיטות העבודה והשיפור המתמיד שלהן.

תקן ניהול האנרגיה: מעבר לעמידה בפחת המים, בתאגיד יצרו דפוסי התנהגות בצריכת אנרגיה כמו חשמל ודלק ו"ניצול" נכון של משאבים שתורמים להקצאה נכונה של כספים ותרומה לסביבה.

ראש עיריית כרמיאל ויו"ר התאגיד משה קונינסקי: "הענקת פסלון יהלום לתאגיד המים עין כרמים הינו נדבך נוסף במצוינות בניהול ובשירות אותה אנו מובילים בכרמיאל. אני מברך את צוות העובדים המסור, חברי הדירקטוריון ומנכ"לית התאגיד בת שבע אבוחצירא על קבלת הפסלון. ישר כח".

מנכ"לית תאגיד עין כרמים בת שבע אבוחצירה אמרה הבוקר בטקס המרגש של קבלת הפסלון: "המים הם צורך הקיומי מספר 1 בעולם. אני שמחה ונרגשת שגם מכון התקנים הישראלי נתן את חותמתו לכך שעובדי עין כרמים עושים עבודה נפלאה, לשמירה ולטיפול באיכות המים הטובה ביותר בעבור תושבי כרמיאל. תאגיד עין כרמים שם לו למטרה לפעול מעבר לתאגיד מים רגיל – להיות חלק בלתי נפרד מהקהילה, לפעול למענה ולתרום מהידע הרב שלו למענה. העמידה בתקנים הבינלאומיים המחמירים ביותר, היא מבחינתו דרך חיים ותכנית העבודה – ההכרה באמצעות פסלון 'יהלום' היא רק ציון דרך שהעשייה שלנו נכונה".

הגליל.נט

Read Previous

האם מעסיק חייב לערוך לעובד הליך שימוע לפני פיטורים?

Read Next

משטרת כרמיאל: נלכד פורץ המוניות הסדרתי

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

נגישות