החותרת האלופה מורן סמואל, קטפה עוד מדלייה

מורן סמואל צילום קרן איזיקסון

תחרות אליפות העולם בחתירה התקיימה הפעם במתכונת וירטואלית בשל ימי הקורונה הקשים העוברים על כל העולם.

מורן סמואל, ששברה שיא אישי, סיכמה בתום התחרות: "מצד אחד, זה עינוי לחתור על מכונה, מצד שני, כיף לחזור ולהתחרות".

שי לי מזרחי החותרת הפראלימפית מכפר ורדים, שהתמודדה במקצה אחר, סיימה במקום השלישי.

שי לי מזרחי צילם קרן איזיקסון

ביום שלישי השבוע התקיימה אליפות העולם בחתירה במכונות קונספט 2 באופן ווירטואלי כאשר כל מדינה מתחרה ממקומה במקצה של 2000 מ'.

התחרות נערכה במרכז דניאל לחתירה בתל אביב, את ישראל ייצגו בגמר החותרים הפראלימפים: מורן סמואל, אחיה קליין, ברק חצור, שי- לי מזרחי שהתחרו בזמן אמת מול פיינליסטים אחרים בקטגוריית המרוץ שלהם.

החותרת הפראלימפית , הכרמיאלית, מורן סמואל הגיעה למקום השני באליפות העולם בחתירה באולם (indoor) שהתקיימה און ליין ברחבי העולם. סמואל ושלושה מחבריה לנבחרת, זכתה במדלית הכסף אחרי שחתרה במכשיר סימולטור המדמה סירה (ארגומטר מסוג קונספט2) 2000 מטרים בתוצאה: 8:26.2 דקות.

שי לי מזרחי, מכפר ורדים, שהתחרתה במקצה אחר, בדרגת נכות שונה משל מורן, הגיעה למקום השלישי בתוצאה: 8:49.2 דקות.

במקצה הגברים הגיע אחיה קליין למקום הרביעי (6:32.2 דקות) וברק חצור (6:41.9 דקות) לחמישי.

על חתירה במכונות קונספט 2 : ענף מקובל (שאינו ענף הכלול במשחקים הפארלימפים) כאשר החתירה מתקיימת באולם על מכשיר סימולטור. כל ספורטאי מתחרה במדינה שלו בשידור און ליין, מכשירי החתירה מחוברים למערכת אלקטרונית ממוחשבת כך שהחותרים יכולים לראות את המתחרים שלהם ברחבי העולם. באליפות השנה השתתפו כ750 ספורטאים מ63 מדינות.

סמואל: "אני אחרי אלפיים מטר על המכונה, שזה העינוי הכי גדול שיש בחתירה, הרבה יותר גרוע מאשר על המים, אבל כיף שיש תחרויות וכיף שיש מטרות, גם אם זה וירטואלי, המטרה שלי הייתה קודם כל לשפר את השיא האישי שלי ושיפרתי אותו ביותר משלוש שניות, שזה המון לאלפיים מטר. הייתה לי מטרה נוספת , להצליח סוף סוף לנצח את הנורווגית, בירגיט, שהיא באמת היריבה שלי כבר כמה שנים, היא לא נותנת לי להתקרב, כל הזמן מתרחקת, צמצמתי את הפער, אבל יש עוד הרבה עבודה עד לטוקיו, וזה הזמן להגיד תודה לכל מי שתומך מסביב,  למרכז דניאל לחתירה שמארח אותנו פה, והוא הבית השני שלנו, לבית הלוחם תל אביב, לוועד הפראלימפי, ובאמת לאטשולר שחם שהם נותני החסות שלי כבר 7 שנים רצוף ובלעדיהם  לא הייתי יכולה לעבור את המסע הזה."

כל החותרים  הם חברי בית הלוחם תל אביב, המתאמנים במרכז דניאל לחתירה בירקון, עם המאמנת פאולה גריזטי ועוזרי המאמנת דימה מרגולין וחביאר מנדז.

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

פורים בפתח, חג השמחה והעליצות מתקיים השנה ברקע הקורונה המעיבה על השמחה

Read Next

עלייה מדאיגה בתחלואת קורונה במרכז הרפואי לגליל נהריה

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

נגישות