פורטל חדשות הגליל.נט

גם צפיה בסרטון וידיאו המתעד תאונת דרכים יכולה להוביל לפיצויים כספיים!

לפני מספר שנים נדרס למוות ילד בן 3 שחצה את הכביש. הוריו שצפו בסרטון וידיאו שתיעד את התאונה, הוכרו כנפגעי תאונת דרכים באופן ישיר ופוצו על כך בסכום כספי.

המשפחה פוצתה בסכום כולל של קרוב ל-2 מיליון ש"ח עקב אותה תאונה טראגית. להורים שולם סכום של קרוב למיליון שקלים עבור העיזבון ואובדן ההשתכרות הפוטנציאלי בשנים האבודות. מדובר בסכום גבוה יחסית עבור מוות של פעוט בתאונה – כי בעיני החוק היבש מדובר בילד קטן ולא באדם בוגר שעובד ומפרנס ויש לו משפחה התלויה בו.

אחיו של הפעוט שהיה לידו בזמן התאונה וראה את ההתרחשות – ועקב כך הוכחנו כי נפגע נפשית וסבל מפוסט טראומה, פוצה בסכום נוסף של 670,000 שקלים. פיצוי נוסף של כ-280,000 ש"ח קיבלו ההורים, כאמור, לאחר שצפו בתיעוד המצולם של התאונה וסבלו עקב כך מפוסט טראומה. הם הוכרו כנפגעי תאונה ופוצו על הנזקים שנגרמו להם.

לפי ההלכה הפסוקה (הלכת אל סוחה) גם אדם שלא היה מעורב או נוכח בזירת תאונת דרכים יכול להיות מוכר כנפגע גוף ונפש ולקבל פיצוי על נזקים שנגרמו לו. בין התנאים הדרושים לכך: קירבה מדרגה ראשונה של הנפגע (הורים, אחים), צפיה בתיעוד מצולם של האירוע והוכחה כי נגרמו נזק או תגובה נפשית קשה כמו פוסט טראומה, שהיא מעבר לאבל הנורמטיבי בעקבות אובדן אדם קרוב ברמה של 15% ומעלה של נכות נפשית.

  • אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד, הכתוב הוא תיאור כללי בלבד ולא מחייב

☑️מזמין אתכם להתייעץ איתי ועם צוות המשרד בנושאי נזקי גוף לאחר תאונות דרכים, תאונות עבודה ורשלנות רפואית. שילחו הודעה בפרטי או התקשרו 📲0523716075 ☎️049587222

הגליל.נט

Read Previous

לכלב אין בעולם דבר חוץ מבעליו

Read Next

כנס הגליל

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן