הגליל.נט – מבית עיתון קול כרמיאל והגליל

גיא ניב מהיישוב עצמון בהופעה מרשימה בקטע הטור טירנו אדריאטיקו באיטליה

מוביל את הבריחה גיא ניב בטירנו אדריאטיקו צילום בטיני פוטו

הרוכב הישראלי רשם הופעה טובה בקטע הטור שפתח את המרוץ היוקרתי טירנו אדריאטיקו

הטור של טירנו אדריאטיקו שנפתח היום גיא ניב שלנו בבריחה של היום , מהקילומטר הראשון של המרוץ מנהל מאבק גדול על חולצת מלך ההרים ,מסיים פעמיים שלישי והולך על התקפת סולו בפעם השלישית בניסיון אדיר להפתיע את חבריו לבריחה.
גיא ניב מנפק הופעה מרשימה ביותר בקטע הפתיחה של הטור היוקרתי, טור החוצה זו השנה השנה ה- 56 , את איטליה לרוחבה עד ליופי הים האדריאטי.
ברגע האחרון נאלצת הקבוצה לוותר על השתתפותם של כוכביה דן מרטין ומייק וודס בשל מחלה, והקבוצה מחליפה דיסקט מהתמודדות על ניצחון כללי – לנסות להפתיע בספרינטים ובבריחות.
ואת התפקיד הזה מבצע היום גיא ניב, האיש שתמיד ייזכר כישראלי הראשון שסיים טור דה פראנס.

גיא ניב מוביל את הבריחה


אבל הנה הסיפור: גיא ניב מחפש פסגות חדשות לכבוד, והיום הוא מבצע מה שביקשו ממנו: לצאת לבריחה ולנסות ״ לגנוב״ את חולצת מלך ההרים על שלוש העליות הראשונות במרוץ.
הוא נותן כל מה שיש לו, מתמודד על כל אחת מהן, מסיים פעמיים שלישי בין חברי הבריחה ובפעם האחרונה הולך על התקפת יליד נואשת שנתפסת.
בסיום, מתמודדת הקבוצה חזק בספרינט ומסיימת עשירית עם הצרפתי הוגו הופסטטר.

גיא ניב אחד הרוכבים הבולטים היום , נולד וגדל ביישוב עצמון שבמשגב, השתתף גם במרוצי כביש במסגרת קבוצת טים מישגב במרוצי כביש. בתחילת 2017 עבר לקבוצת רוכבי הרים שהקימה סייקלינג אקדמי כפרויקט צדדי לקבוצת אופני הכביש. באפריל 2017 עבר לקבוצת אופני הכביש של סייקלינג אקדמי, ובספטמבר 2017 צורף לסגל הקבוצה הראשונה. השתתף כחלק מהקבוצה בג'ירו ד'איטליה 2018. הוא וגיא שגיב, חברו לקבוצה, הם הישראלים הראשונים אי פעם שהשתתפו באחד ממרוצי הגרנד טורס. ניב פרש מהג'ירו ד'איטליה ב-2018 בקטע החמישי עקב מחלה. בשנת 2019 סיים את הג'ירו ד'איטליה במקום ה-113 מבין 176 רוכבים שהחלו את המרוץ ו-142 רוכבים שסיימו אותו, ורביעי מבין שמונת חברי קבוצתו. ביוני 2019 ניצח באליפות ישראל במרוץ נגד השעון.

באוגוסט 2020 פרסמה קבוצת Israel Start-Up Nation שניב נבחר לסגל הקבוצה לטור דה פראנס וגבר על שלושת הישראלים (עומר גולדשטיין, גיא שגיב ואיתמר איינהורן) שהתחרו גם הם על הכרטיס לישראלי בטור. בכך ניב הפך לישראלי הראשון שמזנק למרוץ היוקרתי.  ניב סיים את טור דה פראנס 2020 במקום ה-139 מבין 176 רוכבים שהחלו את המירוץ ו-146 רוכבים שסיימו אותו, אחרון (שביעי) מבין חברי קבוצתו שסיימו.

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

לרגל יום האישה – כתר משיקה מהלך מחולל שינוי בתעשייה הישראלית ומכריזה על העדפה מתקנת בגיוס נשים בכל משרות החברה

Read Next

לוחם האש הציל את החתול

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן