אצבע אלוהים: 8.4 מליון שקלים פיצוי לאדם שחתך את האצבע

לארגנטינאים יש את “יד אלוהים” של מראדונה ולנו כמסתבר יש את “אצבע אלוהים” ששווה 8.4 מליון שקלים. ואם סברתם שמדובר באצבע של פסנתרן מחונן, או מנתח בעל ידי זהב, אז טעיתם, מדובר באצבע של עובד בענף הבניין.

סכום אסטרונומי זה, הושג לתובע, גבר בשנות הארבעים לחייו, שניהל עסק בתור עצמאי בעבודות הבניין, ובמהלך פעילות עסקית שלו, מסור פגע בידו הימנית וגרם לו לחתכים באצבעות 1 ו- 2.
עד כאן, מדובר בפציעה שיגרתית לכאורה, וכך התייחס אלייה תחילה המוסד לביטוח לאומי, שוועדה רפואית מטעמו קבעה לתובע נכות זמנית בשיעור של 30% בלבד בתחומים האורתופדי והנפשי יחד, אלא שהתובע, באמצעות משרד עו”ד רשאד סלים מכרמיאל הצליח לשכנע את הוועדה הרפואית מטעם המל”ל, כי התובע פיתח באצבעו תסמונות כאב נוירוטית בשם CRPS שבעטיה הכאב מוקרן לכל כף היד ולא רק לאצבע הפצועה, ובהתאם ביקש לקבוע את נכותו האורתופדית של התובע בשיעור של 55% בגין מצב המדמה קטיעת כף יד, וכן לקבוע לתובע נכות פסיכיאטרית עקב פוסט טראומה וקשיי הסתגלות לכאביו ומגבלותיו, ותביעתו זו התקבלה ולתובע נקבעו נכויות של 55% בתחום האורתופדי ועוד 20% בתחום הפסיכיאטרי ובמשוקלל – 64% לצמיתות.

בא כוחו של התובע, בהתבסס על נכות זו, ביקש וקיבל עבור התובע גם “קיצבה מיוחדת” לנפגעי עבודה, ולתובע הושגו תקבולים בגין העבר והעתיד מהמוסד לביטוח לאומי בסכום מצטבר בסך כ- 2.8 מליון שקלים.

אלא שבכך לא תם הסיפור, שכן כמסתבר, לתובע היו בתוקף בעת אירוע התאונה, מספר פוליסות ביטוח במקביל בחברות ביטוח שונות, בהן ניתן לו כיסוי ביטוח, מפני נכות מתאונה במליוני שקלים, וזאת בנוסף לפיצוי חודשי של כ – 6,000 שקלים לחודש בגין אובדן כושר עבודה.

באמצעות משרד עו”ד סלים, הצליח התובע לשכנע את חברות הביטוח אחת אחרי השנייה גם בחומרת הפציעה, וגם בכשרות הכיסויים הביטוחיים, והתובע זכה בתגמולי ביטוח בגין “נכות מתאונה” וכן בגין היוון תגמולים בגין “אובדן כושר עבודה” בעוד כ 5 מליון שקלים !!

ואם לא די בכך, בא כח התובע, הגיש בשמו גם תביעה “בעילה נזיקית” בה נתבע “בעל הנכס” שבו אירועה התאונה בגין אי גידור “המסור” ויתר הפרות להוראות בטיחות, שלטענתו גרמו לפציעה, ועקב כך הושגו לתובע בפשרה, עוד 650,000 שקלים מעבר לתקבולי המל”ל ובסה”כ הושגו לתובע, עקב הפציעה באצבעותיו כ- 8.4 מליון שקלים !!!

עו”ד סלים: אין זו בשום פנים ואופן הזמנה למאן דהוא לחתוך את אצבעותיו, וברצינות, הגבול בין תסריט גרוע בו הייתה נקבעת נכותו של התובע באחוזים נמוכים בגין חתכים באצבעות, ותביעותיו לתגמולי ביטוח תידחנה ו/או תוכרנה בסכומים נמוכים, לבין קבלת תביעותיו של התובע במלואן וזכוייתו בסכום אסטרונומי כפי באירע בפועל, היה גבול דק וממשי, ואנו שמחים וגאים בכך, כי בעקבות שירות מקצועי ומשכנע, זכויותיו של התובע מכל הגורמים, שולמו עד הגרוש אחרון.

אנו מאחלים לכל עם ישראל פסח שמח, ולהישמר מפציעות!!

הגליל.נט

Read Previous

דמי חגים

Read Next

תלמידי י”ב במסע משואה לתקומה

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

נגישות