אירוע השקה לקהילת HEALTHTECH ראשונה מסוגה בצפון

פארק הייטק צפון. צילום Barpic

במסגרת האירוע, שהתקיים ביום שלישי, ה-20 בפברואר, הושק לראשונה בצפון קהילת HealthTech ו-MedTech שתאגד יחד חברות, יזמים ומפתחים הפועלים בתחומי הבריאות והטכנולוגיה

פארק הייטק צפון בשיתוף מרכז NorthMed ותוכנית GMC לחדשנות במרכז הרפואי לגליל, קיימו אירוע רפואה חכמה, במסגרתו הושקה לראשונה קהילת HealthTech/MedTech הראשונה בצפון, שמטרתה לחבר בין גופים שונים על מנת להגדיל את היקף הפעילות היזמית בתחום באזור הצפון.

תחומי הרפואה, מדעי החיים והבריאות – מהווים כשליש מההשקעות ביזמות בתחום זה בארץ. אחוז הפעילות בתחומים אלה, באזור הצפון נמוך אף מ-10%.

אחת הסיבות למספר נמוך זה היא היעדר קהילה מגובשת שתשמש כגורם מאחד וממנף לאקו-סיסטם המקומי. כזו שתסייע בחיבור בין הגופים השונים ותחזק את מעמדם של מיזמים בתחומי הבריאות ומדעי החיים באזור.

בפארק הייטק צפון זיהו את הפער וחברו למרכז NorthMed ובשיתוף תוכנית GMC לחדשנות במרכז הרפואי לגליל נהריה יזמו את רפואה חכמה – אירוע חדשנות לחברות וסטארטאפים מתחומי הבריאות.

ד”ר צבי שלג, סגן מנהל וראש תכנית החדשנות במרכז הרפואי לגליל, שהשתתף באירוע אמר: “הקמת קהילת HealthTech ראשונה בצפון מהווה הזדמנות פז לחבר בין המצוינות הרפואית בגליל לבין הפעילות היזמית בתחומי הטכנולוגיה והבריאות.”

עוד ציין כי הקהילה תאפשר שיתופי פעולה בין רופאים, חוקרים ויזמים מקומיים לקידום חדשנות טכנולוגית בתחום הבריאות, ומתן מענה לצרכים ואתגרים רפואיים בגליל ובכל הארץ.

“פארק הייטק צפון חרת על דגלו לחבר ולהפגיש את מובילי ההייטק באזור עם בכירים מהאזור, במטרה לייצר מעטפת יציבה ותומכת לחברות בתחום”, אמר רם לוינסון, מנכ”ל פארק הייטק צפון, והוסיף “חיפשנו דרך לחבר בין הפעילות הענפה כאן בתחומי ההייטק לבין המצוינות הרפואית של הגליל כדי ליצור מנוע צמיחה כלכלי לאזור כולו ושיתופי פעולה אלה מאפשרים פיתוח, הטמעת חדשנות והתפתחות עסקית באזור.”

באירוע השתתפו דוברים נוספים מתחום הבריאות ביניהם: גב’ נגה קפ, מנהלת שותפה בקרן ההשקעות i3 Equity Partners שהציגה את השיקולים הפיננסיים להשקעות ביוזמות בתחומי הרפואה והבריאות ; גב’ יעל אופיר, מנכ”לית HealthIL, קהילת הבריאות הדיגיטלית של המכון הישראלי לחדשנות שסיפרה על הפעילות הארצית של הקהילה והחיבור לרשות החדשנות; וכן מר מרון יעקוב, אחראי פיתוח קבוצת R.S NESS, הסביר על מטריית השירותים שמספקת קבוצת NESS לחברות בעולמות הרפואה במחזורי החיים השונים שלהן וזאדה חאג’ מנהלת פיתוח עסקי בNorthMed.

פארק הייטק צפון הוא פארק ייעודי לחברות עתירות טכנולוגיה, בלב הגליל המערבי המהווה מוקד משיכה התומך באקוסיסטם היזמי-טכנולוגי באזור הצפון. הפארק הוא ביתם של עשרות חברות טכנולוגיה מתחומים שונים, ביניהם: בריאות, אגרו-טק, AI, סייבר, אוטומוטיב ועוד.

NorthMed הוא מרכז חדשנות רפואית ותעסוקה שרק לאחרונה זכה במימון של רשות החדשנות. המרכז הינו תוצר של שיתוף פעולה בין קרן פורטלנד, חממת המכשור הרפואי MEDX, חברת המכשור הרפואי ‘אלפא אומגה’ ו- Galilee Bio Research.

עליזה רוזן הברמן

Read Previous

18 מתחמים להתחדשות עירונית בעיר כרמיאל

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

נגישות